PriceBye
liked
liked
♡
+ Add New Ad
for Free
Get service, then Pay

TOP 10 Pomysłów • Jak Znaleźć Klientów dla Nowej FirmyGdzie znaleźć klientów na nowy biznes?
Kiedy zakładasz firmę, myślisz 24 godziny na dobę o tym, gdzie znaleźć pierwszych klientów, jak zdobyć plusa i zacząć zarabiać.

Przygotowaliśmy 10 pomysłów, jak szybko znaleźć i pozyskać klientów.  • 1. Zapytaj znajomych

  • 2. Uruchom ukierunkowaną reklamę w mediach społecznościowych

  • 3. Rób darmową autopromocję

  • 4. Rozpocznij pracę nad content marketingiem

  • 5. Wypróbuj YouTube

  • 6. Przejdź do gotowych witryn na sprzedaż

  • 7. Korzystaj z witryn reklamowych

  • 8. Nie rezygnuj z reklamy zewnętrzne

  • 9. Rozpocznij cross-marketing

  • 10. Stwórz program partnerskiPamiętaj jednak, że powinieneś przetestować te metody przed rozpoczęciem. Musisz zrozumieć skuteczność tych pomysłów dla swojego biznesu, właściwie ocenić możliwości i wybrać kanały, które są idealne dla Twoich odbiorców.

1. Zapytaj znajomych
Najłatwiejszym i najbardziej oczywistym sposobem na znalezienie klientów dla nowej firmy jest poinformowanie o niej znajomych, współpracowników, przyjaciół i krewnych. Możesz wspomnieć o otwarciu nowej sprawy w rozmowie, wysłać wszystkim wiadomość w komunikatorze lub po prostu napisać post na Facebooku, Instagramie lub innej sieci społecznościowej. Oczywiście nie przyniesie to dużej sprzedaży. Ale może ktoś z Twojego otoczenia potrzebuje oferowanych przez Ciebie produktów i będzie mógł złożyć 2-3 zamówienia. I to jest dodatkowa korzyść. Możesz testować i otrzymywać konstruktywną informację zwrotną. Twoi znajomi są bardziej lojalni niż jacykolwiek kupujący, więc będą mogli wskazać niedociągnięcia, a Ty szybko je naprawisz.
Data uruchomienia: natychmiast.
Budżet: bezpłatny.


2. Uruchom ukierunkowaną reklamę w mediach społecznościowych
Targetowanie - płatne reklamy, ale są wyświetlane w sieciach społecznościowych, a nie na bezpośrednie prośby użytkowników, ale przez określoną grupę docelową. Grupa docelowa jest „zbierana” z grup konkurentów lub dostosowywana niezależnie, na przykład pod względem pozycji lub czynników behawioralnych. Ruch z reklam ukierunkowanych może być również kierowany do witryny lub w sieci społecznościowej do grupy, społeczności, strony firmowej. Jeśli zamierzasz utworzyć grupę w sieci społecznościowej, zaprojektuj ją poprawnie. Natychmiast pokaż, co robisz, wzbudzić zaufanie odwiedzających, dać gwarancje, wydać instrukcje, jak złożyć zamówienie w widocznym miejscu. Aby stymulować wzrost sprzedaży, przyciągnąć więcej subskrybentów do grupy, przeprowadź konkurs. Jest to szczególnie skuteczne w przypadku firm B2C.
Budżet: od 100 zł miesięcznie, jeśli robisz to sam.

3. Rób darmową autopromocję
PR, czyli self-publicity - wspominając o swojej firmie w mediach lub na znanych platformach z dobrze uformowaną publicznością. Na przykład możesz publikować swoje artykuły na renomowanych portalach o biznesie, technologii i startupach. Te artykuły otrzymają tysiące wyświetleń i setki komentarzy. W ciągu pierwszych dwóch tygodni od publikacji przyniosą Ci kilku klientów. PR nie gwarantuje pierwszych klientów: jego głównym celem jest, aby jak najwięcej osób dowiedziało się o Tobie. Jeśli masz coś do powiedzenia - zapraszamy do mediów lub popularnych serwisów. Jeśli materiał „strzeli”, zdobędziesz nie tylko pierwszych nabywców, ale także będziesz w stanie zwiększyć lojalność wobec marki, rozpoznawalność.
Czas uruchomienia: od 3 dni.
Budżet: bezpłatny.


4. Rozpocznij pracę nad content marketingiem
Marketing content - publikowanie materiałów na PriceBye lub na swoim blogu oraz na stronach osób trzecich. Marketingu treści nie można nazwać szybkim narzędziem do znajdowania pierwszych klientów: działa na dłuższą metę. Ale przy odpowiednim podejściu publikowanie artykułów może od razu przyciągnąć pierwszych kupujących. Na przykład, jeśli opublikujesz ofertę ze zniżką, bardzo przydatną dla grupy docelowej, ludzie udostępnią ją w sieciach społecznościowych, doradzą znajomym. Również na takich materiałach możliwe jest kierowanie ruchu reklam kontekstowych i ukierunkowanych bez konieczności tworzenia własnej witryny. Osoby, które szukają informacji, klikną link w reklamie i mogą złożyć zamówienie. Ogromnym plusem publikacji jest również ich indeksowanie przez wyszukiwarki. Jeśli zoptymalizujesz swoje materiały pod konkretne zapytania wyszukiwania (SEO), jeden artykuł może przyciągnąć klientów na kilka lat, po prostu dlatego, że pojawia się w organicznym wydaniu Google. Im więcej wyświetleń miesięcznie, tym ciekawszy temat dla użytkowników.
Czas uruchomienia: 1 dzień.
Budżet: za darmo, jeśli sam napiszesz. Od 20 zł za artykuł, jeśli zwrócisz się do copywriterów.


5. Wypróbuj YouTube
YouTube i ogólnie wideo – główny nurt Generacji Z. Właśnie to wkrótce zaoferujesz swoim produktom. Kim są i jaka jest ich funkcja, szczegółowo opisana w osobnym artykule. YouTube nie jest dziś ostatnim miejscem, w którym można znaleźć klientów dla nowych firm. Zasób ma ponad 1,3 miliarda użytkowników. Codziennie ogląda się tam ponad 5 miliardów filmów, a coraz więcej marek przyjeżdża tam w celach reklamowych. Na hostingu wideo możesz szybko znaleźć klientów na nowy biznes na trzy sposoby: uruchom standardową reklamę - będzie ona wyświetlana przed innymi filmami, koszt takiego wdrożenia jest prawie taki sam jak w kontekście teaserów i innych formatów ; zamów reklamę u blogera - koszt integracji może sięgnąć milionów, ale taka reklama jest szeroko pokrywana i prawie zawsze przyciąga klientów; Samodzielne kręcenie filmów, optymalizowanie ich pod kątem słów kluczowych i przesyłanie ich na swój kanał trwa dłużej niż wyświetlanie reklam, ale w przyszłości będziesz mógł generować cały czas ruch. YouTube przynosi dobre rezultaty.

Reklama przez celebrytów i blogerów jest droga, ale daje ogromny zasięg — możesz zdobyć jeszcze więcej pierwszych klientów niż oczekiwano. Blogerzy dużo mówią o skuteczności reklamy. Na przykład badanie przeprowadzone przez Mediascope pokazuje, że reklama w sieciach społecznościowych w 23% przypadków prowadzi do ukierunkowanych działań. Aby jednak Twoja pierwsza kampania reklamowa odniosła sukces i pomogła Ci znaleźć klientów, wybierz odpowiedniego blogera. Zobacz, jakie efekty przynoszą jego poprzednie publikacje, omów format, poproś o zrzuty ekranu statystyk.
Czas uruchomienia: od 1 dnia.
Budżet: za darmo, jeśli sam tworzysz filmy. Od 100 zł na reklamę.


6. Przejdź do gotowych witryn na sprzedaż
Stosunkowo „bezbolesny” i szybki sposób na znalezienie klientów w nowym biznesie, jeśli sprzedajesz jakieś towary - przejdź do gotowych witryn sprzedażowych z ustaloną grupą odbiorców. Pamiętaj: każda witryna ma swoje własne wymagania dotyczące sklepów i różne algorytmy połączenia - najpierw przeczytaj instrukcje. Działa to tak: ludzie szukają produktu, wchodzą na rynek i widzą Twoją ofertę. Następnie wchodzą na stronę i składają zamówienie lub kupują bezpośrednio na platformie, jeśli pozwala. Na przykład tak wyglądają oferty z marketplace’ów. Jeśli stworzysz korzystne warunki dla klientów, kupujący zwrócą się do Ciebie. Gdzie znaleźć klientów dla nowego biznesu - gotowe platformy.
Czas uruchomienia: od 1 dnia.
Budżet: zależy od warunków platformy handlowe.


7. Korzystaj z witryn reklamowych
Innym szybkim sposobem na znalezienie klientów są witryny reklamowe. Wystarczy umieścić ogłoszenie o sprzedaży towarów lub usług w swoim mieście lub we wszystkich większych miastach, jeśli możesz wysłać produkt na terenie całego kraju. W niektórych kategoriach za umieszczenie reklamy pobierana jest opłata. Uwaga: w niektórych witrynach klienci mogą tworzyć zamówienia, a Ty możesz na nie odpowiadać. Najczęściej takie strony można znaleźć w sferze cyfrowej. Na przykład, jeśli masz studio internetowe, możesz udać się na giełdę copywriting lub freelance. OLX często sprzedaje odzież, artykuły dziecięce, sprzęt AGD, elektronikę. Niektórzy nawet tworzą pełnoprawne sklepy lub publikują reklamy w imieniu firmy, a nie osoby.
Czas uruchomienia: od 1 dnia.
Budżet: bezpłatny.


8. Nie rezygnuj z reklamy zewnętrznej
Jeśli prowadzisz działalność offline i właśnie ją otworzyłeś, skorzystaj z reklamy zewnętrznej: na przykład stwórz szyld lub plakat. Osoba, która będzie szukać usług lub towarów, zwróci na to uwagę, a ktoś wyjdzie z ciekawości i też coś kupi. Najważniejsze jest to, że z reklamy od razu jasno wynika, co oferujesz. Reklama zewnętrzna jest skuteczna – według badań przynosi 6 za każdy zainwestowany dolar. Ale bądź ostrożny - w niektórych miastach obowiązują ograniczenia, które zabraniają reklamy określonego formatu.
Czas uruchomienia: od 2-3 dni.
Budżet: od 100 zł w zależności od firmy, która będzie produkować reklamę zewnętrzną.


9. Rozpocznij cross-marketing
Uzgodnij wspólne działania PR z inną firmą. Ważne jest, aby wybrać nie konkurenta, ale firmę, której grupa docelowa jest podobna do Twojej. Na przykład, jeśli tworzysz grafikę dla małej firmy, zaprzyjaźnij się z usługami online dla przedsiębiorców. W ramach współpracy możesz: nakręcić wspólną reklamę; porozmawiaj o partnerstwie, porozmawiaj z subskrybentami e-maili i zrób zniżkę na swoje produkty; umieść baner lub ofertę specjalną na stronie partnera w sieciach społecznościowych.
Czas uruchomienia: od 1 dnia.
Budżet: bezpłatny.


10. Stwórz program partnerski
Jeśli zostało Ci dużo pracy i nie możesz poświęcić czasu na pozyskanie pierwszych klientów, przerzuć odpowiedzialność na pozostałych. Uruchom swój program partnerski. Jego istota jest prosta: ludzie przyciągną do Ciebie kupujących za opłatą - na przykład 10% kwoty każdego zamówienia. Aby program partnerski zaczął działać i pozyskać pierwszych klientów, konieczne jest również prawidłowe opowiedzenie o tym. Na przykład możesz dodać go do sieci CPA lub innych podobnych usług. Twoja oferta znajdzie się w katalogu, a webmasterzy będą mogli połączyć się z programem i rozpocząć pracę.
Czas uruchomienia: od 7 dni.
Budżet: bezpłatny, ale będziesz musiał przekazać partnerom określony procent każdego zamówienia.


Wszystkie te pomysły działają. Podstawowe techniki tego, jak przyciągnąć klientów nie negują zarówno klasycznych metod przyciągania klientów (reklama, marketing internetowy, zimne rozmowy, promocje, konkursy), jak i nowoczesnej metody pozyskiwanie klientów i analizy Big Data.
Home PL Blog Other Back
+
Add New Ad
for Free

Facebook Twitter Instagram
About Us Contact us Support
Privacy Agreement Blog
PriceBye © 2021
pricebye.com
Rights reserved