PriceBye
liked
liked
♡
+ Add New Ad
for Free
Get service, then Pay

Porównanie Metod trwałej/tymczasowej Depilacji CiałaIle kobiet, tyle opinii o tym, jak na zawsze usunąć niechciane włosy z ciała. Aby rozwiać wszelkie wątpliwości i obiektywnie wybrać najskuteczniejszą i najtańszą metodę depilacji, przygotowaliśmy małą listę.

Rodzaje depilacji – która metoda jest najskuteczniejsza przy depilacji?

Masz ulubioną metodę depilacji? Co spowodowało ten wybór, koszt, skuteczność, a może komfort podczas zabiegu? Czy zastanawiałeś się kiedyś, jak to się ma do innych metod depilacji ciała? Nie musisz prowadzić własnej listy i obliczać statystyk wyników. Zrobiliśmy to za Ciebie!

Przedstawiamy listę najpopularniejszych metod depilacji.

Wzięliśmy pod uwagę zarówno zabiegi domowe, jak i profesjonalne zabiegi kosmetycznej depilacji. Przedstawiamy Państwu główne rodzaje depilacji ciała, które brały udział w rankingu:

• golenie brzytwą,
• kremy do depilacji,
• depilacja woskiem
• laserowe usuwanie włosów,
• fotoepilacja urządzeniem IPL.

W naszym rankingu uwzględniliśmy najważniejsze kryteria w zakresie potrzeb i oczekiwań klientów.

Kryteria oceny:

• sprawność,
• skutki uboczne,
• odczucia podczas zabiegu,
• zużycie materiału
• czas trwania procedury.

Badania dotyczą depilacji owłosienia nóg - jednej z najczęściej usuwanych części ciała i jednocześnie najpopularniejszej. Oceniliśmy metody usuwania i depilacji włosów w skali od 1 do 5. Przedstawione liczby są średnimi ze względu na dużą ilość danych.

Golenie Brzytwą

Główną zaletą depilacji brzytwą jest łatwość wykonania. Leczenie można przeprowadzić w domu przy stosunkowo niskich kosztach. Jeśli jednak policzysz, ile spędzamy całe życie na maszynkach do golenia i piance do golenia, ta ilość może przyprawić o zawrót głowy! Decydującą wadą golenia jest bardzo niska wydajność i konieczność nieustannego powtarzania golenia, co zajmuje dużo czasu.

1. Skuteczność depilacji jest bardzo niska, należy ją powtarzać co 2-3 dni lub nawet codziennie - 1 punkt.
2. Skutki uboczne - częste podrażnienia, wrastanie włosków i zapalenie mieszków włosowych, skóra nie jest gładka nawet bezpośrednio po zabiegu - 2 pkt
3. Odczucia podczas zabiegu – zabieg jest stosunkowo komfortowy, możliwe jest ryzyko uszczypnięcia i konieczność wykonywania ćwiczeń fizycznych pod prysznicem – 5 pkt.
4. Koszt - tanie jednorazowe maszynki np. ze względów higienicznych trzeba często wymieniać, poza tym szybko stają się matowe... powiedzmy, że jedna brzytwa wystarczy na tydzień + pianka do golenia - 3 punkty
5. Czas trwania zabiegu – golenie cieląt trwa zwykle około 5-10 minut (91 godzin 15 minut przez 5 lat) – 5 pkt.

Kremy do Depilacji

Kremy do depilacji to stosunkowo stary wynalazek, ale wciąż mało popularny. Dlaczego? Depilacja kremem dla większości osób nie daje zadowalających efektów, a jednocześnie jest dość uciążliwa. Zdecydowanym plusem są koszty.

1. Skuteczność - jeśli włosy reagują na krem ​​to skuteczność porównywalna z woskiem, niestety większość osób ma zbyt gęste włosy, aby zastosować tę metodę - więc dajemy 1 punkt,
2. Skutki uboczne – możliwość podrażnienia skóry, wrastania włosów i zapalenia mieszków włosowych – 2 punkty,
3. Uczucia podczas zabiegu – poza nieprzyjemnym zapachem, zabieg jest komfortowy – 5 pkt,
4. Koszt - jedna tubka jest dość tania, zależy to od pojemności i cyklu np. depilujemy nogi dwa razy co 2 tygodnie. Koszt - 5 punktów,
5. Czas trwania zabiegu – około 15 minut (32 godziny 30 minut powyżej 5 lat) – 4 pkt.

Depilacja Woskiem

Depilacja ciała woskiem jest zdecydowanie najpopularniejszą „tymczasową” skuteczną metodą zwalczania niechcianego owłosienia. Choć wymaga regularnych wizyt u kosmetyczki, pozwala zapomnieć o włosach na około 2-3 tygodnie. Główną wadą depilacji woskiem jest ogromny koszt i ból związany z depilacją. Kolejnym problemem jest to, że takiej depilacji nie zaleca się osobom o wrażliwej skórze i naczynkach.

1. Skuteczność - bardzo wysoka, jeśli włosy są długie, cykl kuracji powtarzamy co 2-3 tygodnie - wystarczy powtórzyć... więc stawiamy 3 punkty,
2. Skutki uboczne - podobnie jak w powyższych metodach, usuwanie owłosienia na ciele, rozgrzewanie skóry i jej rozciąganie przy usuwaniu wosku, możliwe jest uszkodzenie naczyń krwionośnych, skóra boli i parzy przez kilka godzin - 1 punkt,
3. Uczucia podczas zabiegu – ból, ból i jeszcze więcej bólu – 1 pkt,
4. Koszt - 1 punkt,
5. Czas trwania zabiegu to około 30 minut. (w skali 5-letniej wynosi 52 godziny) - 3 punkty.

Laserowe Usuwanie Włosów

Depilacja laserowa to jedna z dwóch naprawdę skutecznych metod trwałej depilacji. Choć efekt jest doskonały, to niesie za sobą wiele niedogodności, w tym ryzyko podrażnień, długi czas zabiegu, a przede wszystkim ogromne koszty, przez co ta metoda jest praktycznie niedostępna dla większości kobiet.

1. Sprawność - bardzo wysoka, potrzeba 4-7 zabiegów + 2 wspomagające - w zależności od użytego lasera - 5 punktów,
2. Skutki uboczne - często występują podrażnienia, oparzenia, przebarwienia a nawet blizny, osoby ze skłonnością do pękania naczynek nie powinny stosować tej metody - 2 pkt,
3. Uczucia podczas zabiegu – często bolesne – 3 pkt,
4. Koszt – w zależności od ilości zabiegów koszt leczenia otrzymuje maksymalnie 2 punkty,
5. Czas trwania zabiegu – każdy włos usuwamy osobno, więc czas to około 1 godziny (w skali pięcioletniej to tylko 8 godzin 30 minut) – 2 pkt.

Depilacja IPL

Depilacja IPL to alternatywa dla depilacji laserowej. Dużo taniej, szybciej i bezpieczniej. Jedyną niedogodnością jest konieczność wykonania większej ilości zabiegów niż przy użyciu lasera

1. Skuteczność - uzyskanie trwałego efektu redukcji owłosienia na ciele wymaga zwykle 7-10 zabiegów + roczna kuracja podtrzymująca (dla uproszczenia obliczeń przyjmijmy, że 8,5 zabiegów) - 4 pkt,
2. Skutki uboczne – przy przestrzeganiu zaleceń metoda nie sprawia problemów – 5 pkt,
3. Odczucia podczas zabiegu – zabieg jest bezbolesny – 5 pkt,
4. Koszt - 3 punkty,
5. Czas trwania zabiegu – około 30 minut (6 godzin 15 minut w ciągu 5 lat) – 3 pkt.

Obecnie istnieje wiele metod depilacji. Każda z nich ściśle zależy od miejsca na ciele, z którego chcesz usunąć włosy. Niestety te najskuteczniejsze powodują ból i dyskomfort. W rezultacie wiele osób jest sfrustrowanych i źle postrzeganych podczas niektórych rodzajów depilacji. W trosce o własny komfort i uwolnienie się od niepotrzebnego bólu większość społeczeństwa dąży do najprostszych rozwiązań dostępnych na rynku. Pomogą pozbyć się niechcianego owłosienia w prosty, a co najważniejsze bezpieczny i bezbolesny sposób.

Gładkie i delikatne ciało na zawsze - depilacja laserowa

Depilacja laserowa ciała jest najskuteczniejsza, ale też najdroższa, a także przynosi duży dyskomfort. Co jeśli tradycyjna technika depilacji żyletką to za mało, a wysoka cena w połączeniu z bólem wynikającym z palenia włosów utrudnia wybór tej formy depilacji ciała?

Dla takich osób najlepszą alternatywą może być depilacja chemiczna kremem. Depilacja chemiczna odbywa się za pomocą specjalnie opracowanych kremów. Zawarte w nich składniki i chemikalia rozpuszczą włosy. Zwykle dzieje się to poza skórą. Ta metoda jest znacznie bezpieczniejsza. Z kolei bardzo rzadko zdarzają się kremy, w których skład wchodzą związki chemiczne, które wnikają w głąb skóry i uszkadzają mieszki włosowe, opóźniając ich wzrost. Oprócz substancji chemicznych przeznaczonych do niszczenia niechcianych włosów, kremy do depilacji zawierają składniki, które pomagają zapobiegać podrażnieniom skóry.

Co wybrać do tymczasowej depilacji ciała? Krem czy wosk?

Zarówno wosk, jak i krem ​​to jedne z najpopularniejszych metod usuwania zbędnego owłosienia. Chociaż depilacja woskiem daje znacznie lepszy i trwalszy efekt niż depilacja kremem, jest to metoda, której osoby chcące usunąć niechciane owłosienie stosują znacznie mniej.

Dlaczego ten krem ​​do depilacji jest tak popularny i najczęściej używany? Wynika to głównie z dwóch powodów:

• Depilacja woskiem powoduje ból i dyskomfort
• Woskowanie częściej powoduje podrażnienie i zaczerwienienie skóry.

Powyższe powody skłaniają do przekonania, że ​​depilacja woskiem jest niewłaściwa, zwłaszcza jeśli chodzi o usuwanie owłosienia z najbardziej wrażliwych obszarów ciała, takich jak: twarz, pachy i okolice intymne. Kolejnym aspektem, który jednoznacznie przemawia za wyborem kremowej depilacji, jest znacznie mniejsza liczba przeciwwskazań przy stosowaniu tej metody. Bardzo duża grupa osób pozbywa się depilacji plastrami woskowymi. Niedopuszczalne jest stosowanie tej metody w przypadku: ciąży, żylaków, ropnych stanów zapalnych skóry, zapalenia żył kończyn dolnych, a także bezpośrednio po opalaniu!

Jak w przypadku każdego zabiegu z użyciem środków chemicznych, przeciwwskazaniem do stosowania depilacji chemicznej może być uczulenie na którykolwiek ze składników produktów kosmetycznych przeznaczonych do depilacji. Choć takie sytuacje zdarzają się rzadko i generalnie nie stanowią zagrożenia, warto przed depilacją wykonać test na alergię. Jest łatwy i szybki w wykonaniu, a dodatkowo pozwala uniknąć problemów, które mogą wyniknąć z alergii. Depilacja chemiczna również nie powinna być wykonywana w obecności świeżych ran na skórze.. Jednak krem ​​do depilacji jest najlepszym rozwiązaniem dla tych, którzy przedkładają bezbolesne usuwanie owłosienia ponad trwałość uzyskanego efektu.

Woskowanie i jego zalety

Innym sposobem na pozbycie się niechcianych włosów z twarzy i ciała są plastry kosmetyczne nasączone ciepłym woskiem. Zasada ich działania jest niezwykle szybka i prosta. Wystarczy przykleić gorący plaster na depilowanej części ciała, a następnie jednym energicznym ruchem cieszyć się gładką skórą przez około 4 tygodnie. Metoda depilacji woskiem usuwa włosy wraz z cebulkami włosowymi, co oznacza, że ​​podczas jej stosowania możesz odczuwać lekki ból i dyskomfort. Regularne stosowanie plastrów woskowych sprawia, że ​​odrost włosów jest cieńszy, słabszy i znacznie rzadszy. Płatki z woskiem na zimno przeznaczone są dla osób ze skórą suchą, wrażliwą lub naczynkową.

Warto zwrócić szczególną uwagę na to, aby stosowane kosmetyki nie zawierały sztucznych barwników. Zmniejszy to ryzyko podrażnień. Najlepszymi produktami do depilacji woskiem są plastry, których nowoczesna formuła jest dodatkowo wzbogacona o takie substancje pielęgnacyjne jak witamina E i olejki.

Przeciwwskazania do depilacji woskiem

Rozszerzone naczynka to jedno z głównych przeciwwskazań do usuwania zbędnego owłosienia woskiem. Innym powodem, który wyklucza możliwość depilacji woskiem, są żylaki i zapalenie żył. Również ta metoda depilacji nie jest odpowiednia dla osób zmagających się z zapaleniem mieszków włosowych i ropnym zapaleniem skóry.
Home PL Blog Beauty & Spa Back
+
Add New Ad
for Free

Facebook Twitter Instagram
About Us Contact us Support
Privacy Agreement Blog
PriceBye © 2021
pricebye.com
Rights reserved