PriceBye
liked
liked
♡
+ Add New Ad
for Free
Get service, then Pay

Nauka Angielskiego • Online Kurs z lektorem za DarmoZ pewnością przeczytałeś już setki artykułów o tym, jak samodzielnie i za darmo uczyć się języka angielskiego, ale nadal nie byłeś w stanie osiągnąć pożądanego poziomu wiedzy? Rzecz w tym, że wielu oferuje jedynie porady teoretyczne, a nie poparte praktyką. Dlatego postanowiliśmy przygotować praktyczny przewodnik do nauki języka angielskiego dla początkujących. Tutaj podpowiemy Ci, czy można uczyć się angielskiego bez wykładowcy, wyjaśnimy, jakie materiały są zalecane do wykorzystania w nauce online i z jakimi zasobami się skontaktować, aby nie nudzić się nauką języka angielskiego.

1. Czy mogę samodzielnie uczyć się angielskiego?
2. Jak prawidłowo uczyć się języka angielskiego samodzielnie lub z wykładowcą?
3. Jak uczyć się angielskiego za darmo: materiały do ​​nauki i dodatkowe zasoby
4. Dodatkowe zalecenia dla dzieci i początkujących

Nauka języka angielskiego na własną rękę czy jest to możliwe?Przekonajmy się najpierw, czy samodzielna nauka angielskiego jest realistyczna, czy też nie warto poświęcać czasu i energii na tę lekcję. Powiedzmy od razu, że całkiem możliwe jest samodzielne nauczenie się angielskiego i za darmo, ponieważ w Internecie jest wiele zasobów edukacyjnych, które ci pomogą. Dlaczego nie każdemu udaje się opanować język na pożądanym poziomie?

Istnieją trzy czynniki, które decydują o tym, czy możesz uczyć się angielskiego na własną rękę:

1. Chęć do nauki języka
2. Chęć do pracy
3. Efektywny kurs nauki języka

Jeśli występuje zarówno pierwszy, jak i drugi czynnik, to tylko w przypadku trzeciego ogniwa - umiejętności znalezienia dla siebie najskuteczniejszego sposobu nauki języka angielskiego samodzielnie lub z prywatnym lektorem. Ale jak zorganizować proces edukacyjny i jakie materiały będą do tego potrzebne?

Warto ostrzec, że osoby uczące się języka od podstaw powinny korzystać z usług profesjonalnego lektora języka angielskiego: pod jego czujnym okiem i doświadczonym kierunkiem posuniesz się szybciej i we właściwym kierunku niż przy samodzielnej nauce. Każdy kurs jest opracowywany przez instruktora według własnej metodyki. Razem sprawiają, że nauka jest super szybka i łatwa. Nauczyciel zawsze wyjaśni, jak i dlaczego. Wraz z zapamiętywaniem przychodzi więc rozumienie języka angielskiego oraz etapów jego powstawania i rozwoju.

Chcesz iść tą ścieżką bez niczyjej pomocy?

Jak poprawnie uczyć się angielskiego na własną rękę
Zebraliśmy dla Ciebie 6 prostych wskazówek, jak najlepiej nauczyć się angielskiego za darmo. Te wskazówki oparte są na doświadczeniach nauczycieli i uczniów. Aby samokształcenie było dla Ciebie trochę bardziej skuteczne, postępuj zgodnie ze wszystkimi zaleceniami, a z czasem pojawią się pozytywne wyniki.

1. Ustaw konkretny cel specific
Wszelkie dalsze działania z prywatnym lektorem lub samodzielną nauką języka angielskiego zależą od Twojego celu nauki. Zastanów się, czy chcesz opanować angielski konwersacyjny lub biznesowy, przygotować się do rozmowy kwalifikacyjnej lub obejrzeć oryginalne filmy. Wspaniałym celem jest osiągnięcie poziomu średniozaawansowanego z lektorem, w którym położysz dobre podstawy do dalszej samokształcenia.

2. Zrób plan zajęć
Wydawałoby się, że całe piękno uczenia się tkwi właśnie w tym, że Twoje lekcje angielskiego online nie są związane z żadnym konkretnym momentem: uczysz się języka wtedy, kiedy jest to dla Ciebie wygodne. Zgadzam się, przy takim podejściu niemożliwe jest samodzielne nauczenie się angielskiego. Więc zdobądź prywatnego korepetytora i zaplanuj swoje zajęcia. Na przykład ucz się przez godzinę dziennie lub 3-4 razy w tygodniu przez 1,5 godziny. Oczywiście posiadanie planu zajęć nie uchroni cię przed zwlekaniem. Dręczące sumienie to dobry motywator!

3. Wybierz żądane oferty usług
Mnóstwo ciekawych oferty od nauczycieli zawsze pozytywnie wpływa na naukę. Wiele osób decyduje się na naukę języka angielskiego iw ciągu jednego dnia kupują wszystkie dostępne podręczniki, instalują 37 aplikacji do nauki języków. Z jednej strony taka gorliwość jest godna pochwały. Z drugiej strony, każdy podręcznik i każda strona ma swoje zasady prezentowania materiału, dlatego codziennie ucząc się na różnych zasobach i po tygodniu lub dwóch nie będziesz wiedział, co robić. Po prawej stronie zaoferujemy Ci listę dobrych, sprawdzonych ofert na naukę języka angielskiego ze zniżką lub całkowicie bezpłatnie. Poświęć kilka minut, aby wybrać nie więcej niż kursy języka angielskiego.

4. Poszukaj rozmówcy
Są tacy, którzy wierzą, że angielskiego można nauczyć się offline, korzystając jedynie z książek, materiałów audio i wideo. Jednak tak nie jest. Możesz przeczytać Agathę Christie w oryginale i posłuchać wiadomości BBC, ale po co, jeśli nie umiesz mówić po angielsku. Możliwa jest rozmowa w języku docelowym tylko z pomocą rozmówcy. Tutaj możesz również znaleźć kurs konwersacji ze zniżką, aby ćwiczyć umiejętności mówienia.

5. Śledź swoje postępy
To ważna kwestia dla tych, którzy decydują się na samodzielną naukę języka angielskiego w domu. Regularnie wypełniaj quizy, aby śledzić swoje postępy. Możesz wykonać różne testy online, aby określić poziom wiedzy. Ważne jest, aby samemu sprawdzić swoje błędy. Nauczenie się jest dość trudne. Samodzielne kontrolowanie procesu uczenia się jest prawie niemożliwe.

6. Nie rób długich przerw w nauce.
Każdy ma dni, kiedy wydaje się, że w ogóle nie ma czasu na naukę języka angielskiego. Jeśli nadal musiałeś zrobić sobie przerwę w treningu, staraj się go nie przeciągać, w przeciwnym razie zgromadzona wiedza zacznie być zapomniana i całkowicie porzucisz studia.

Jak uczyć się angielskiego za darmo: wykładowcy, materiały do ​​nauki i dodatkowe zasoby.
Wykładowcy

Wybór prywatnego lektora języka angielskiego nie jest sprawą łatwą i ważną, dlatego warto podchodzić do niego z odpowiedzialnością, niezależnie od tego, czy wybieramy lektora dla siebie, czy dla dziecka, na kurs długi czy ekspresowy, do ogólnego poprawa poziomu lub w określonym celu.

Na co należy zwrócić uwagę przy wyborze korepetytora angielskiego?

Edukacja
Może to obejmować specjalistyczną edukację językową (korepetytorem może być z wykształcenia nauczyciel języka obcego lub np. tłumacz). Oczywiście docenione zostaną również wszystkie dyplomy specjalistycznych uczelni językowych. Wykształcenie (lub certyfikat, o którym porozmawiamy trochę później) jest niezwykle ważne, bo samo mówienie dobrze językiem i umiejętność jego nauczania to zupełnie inne rzeczy. Czasami istnieje ryzyko wpadnięcia na native speakera, który nie wie, jak zaprezentować swój język innym kulturom, ponieważ nigdy tego nie robił i nie wie, jak to zrobić poprawnie.

Dodatkowe certyfikaty językowe
Ważna jest nie tylko dobra znajomość języka, ale także posiadanie potwierdzających to dokumentów. Należą do nich takie międzynarodowe certyfikaty językowe jak CAE, CPE, IELTS (wynik nie mniej niż 8), TOEFL (wynik nie mniej niż 120). Dowodzą, że poziom języka angielskiego nauczyciela jest co najmniej C1 (zaawansowany). Jeśli korepetytor uczy Business English, może posiadać certyfikaty takie jak BEC Higher lub BULATS (wynik nie mniejszy niż 90).

Materiały edukacyjne
Na początek wskażemy te materiały, bez których zdecydowanie nie możesz się obejść.

Podstawowy samouczek
Choć strony do nauki języka angielskiego są świetne, trudno będzie samodzielnie nauczyć się angielskiego bez obszernych przewodników do nauki. W podręcznikach informacje prezentowane są w sposób uporządkowany, zgodnie z zasadą od prostych do złożonych. We współczesnych podręcznikach używane jest tylko istotne, to znaczy słownictwo, którego naprawdę potrzebujesz, a dzięki starannie przemyślanym lekcjom szybko zapamiętasz informacje. Można powiedzieć, że treść podręcznika jest jasnym i kompetentnym planem nauczania. Wykładowca, który ma specjalnie dobrane podręczniki do swojego kursu, pomoże Ci szybko wybrać podręcznik, który Ci odpowiada.

Książka do gramatyki
Samouk uczący się angielskiego często narzekają, że nie potrafią zrozumieć i nauczyć się gramatyki języka angielskiego. W takim przypadku zalecamy zabranie dodatkowego podręcznika z ćwiczeniami gramatycznymi do podręcznika głównego. Przejdź przez samouczek od pierwszej do ostatniej lekcji, niczego nie tracąc, wtedy łatwiej będzie ci zrozumieć materiał.

1. Podręcznik do poszerzania słownictwa

Dobre słownictwo pozwoli ci dokładnie wyrażać myśli, dlatego staraj się stale uczyć słów. Wskazane jest zaczerpnięcie nowego słownictwa nie tylko z podręcznika głównego, ale także ze specjalistycznych podręczników. Wykonując praktyczne ćwiczenia z tych kursów, nauczysz się, jak poprawnie używać poznanych słów w swojej mowie.

1.1 Przewodnik ustawiania wymowy
Prawidłowa wymowa jest konieczne, aby rozmówca cię zrozumieć, więc ta umiejętność powinna być rozwijana w pierwszej kolejności. Jeśli podczas nauki angielskiego z lektoremmożesz obejść się bez specjalnego podręcznika, ponieważ nauczyciel nauczy cię poprawnie wymawiać dźwięki, to podczas samodzielnej nauki angielskiego w domu będziesz potrzebować podręcznika.
1.2 Słownik
Dobre słownictwo to nieodzowny atrybut uczącego się języka angielskiego. Zalecamy najpierw skorzystać ze słownika internetowego. Gdy osiągniesz średni poziom wiedzy, zacznij korzystać z innego słownika, takiego jak macmillandictionary.com lub dictionary.cambridge.org.

Nowego słownictwa można nauczyć się nie tylko z podręcznika, ale także za pomocą bardziej nowoczesnych i zabawnych metod:
◦ Zainstaluj aplikacje do nauki słów na Androida i iOS. Nauka 10-20 słów zajmie nie więcej niż 5-7 minut, myślimy, że nawet zapracowana osoba będzie miała czas na zajęcia.
◦ Naucz się nowych słów, korzystając ze słowników wizualnych. Skojarzenie z obrazem zapamiętuje się lepiej i szybciej niż pojedyncze słowo.
◦ Uruchom testy na englishteststore.net i esl.fis.edu. Możesz sprawdzić, jak dobrze pamiętasz nowe słownictwo i zobaczyć, jak jest ono używane w mowie.
◦ Rozwiązuj darmowe krzyżówki w języku angielskim.

Właściwa decyzja o nauce angielskiego z lektorem. Udział w kursie online dla początkujących to najszybszy i najskuteczniejszy sposób nauki języka angielskiego ze zniżką.

1.3 Trzeba częściej mówić po angielsku.
Aby nauczyć się komunikować po angielsku, musisz starać się mówić nim tak często, jak to możliwe. Gdzie znaleźć partnera do komunikacji? Na naszej stronie znajdziesz odpowiednią dla siebie ofertę. Mamy wiele propozycji na znalezienie ciekawego rozmówcy. Zwróć także uwagę na internetowe kluby konwersacyjne.

2. Poprawa rozumienia ze słuchu języka angielskiego
2.1. Samodzielne doskonalenie umiejętności rozumienia ze słuchu jest dość proste. Polecamy następujące metody:
◦ Słuchaj podcastów i audycji radiowych
◦ Oglądaj wiadomości
◦ Posłuchaj ciekawych audiobooków
◦ Słuchaj muzyki i zapamiętuj teksty

2.2 Poprawa znajomości gramatyki
Bez znajomości gramatyki nie da się poprawnie mówić po angielsku. Zobaczmy więc, jakich metod, oprócz ćwiczeń z podręcznika, możesz użyć, aby raz na zawsze zrozumieć gramatykę.
◦ Ucz się gramatyki z popularnych artykułów w języku angielskim
◦ Uruchom testy. Wykonywanie co najmniej jednego testu podsumowującego każdego dnia pomoże Ci stopniowo wykorzenić swoje błędy.
◦ Oglądaj filmy instruktażowe na YouTube. Zapalające poczucie humoru i wciągające lekcje spodobają się nawet tym, którzy nienawidzą gramatyki.
◦ Korzystaj z aplikacji do nauki gramatyki na Androida i iOS.

2.3 Czytamy po angielsku
Czytanie to najłatwiejsza umiejętność do samodzielnej pracy. Jak to zrobić:
◦ Przeczytaj zaadaptowaną literaturę
◦ Czytaj książki w oryginale
◦ Przeczytaj ciekawe artykuły
◦ Czytaj czasopisma
◦ Przeczytaj wiadomości: zainstaluj aplikację Google News na Androida lub iOS na smartfonie lub tablecie, a będziesz na bieżąco i możesz codziennie poprawiać swój angielski za darmo

2.4 Poprawa wymowy
Poprawa wymowy podczas samodzielnej nauki nie jest łatwa: aby analizować swoją mowę i znajdować w niej błędy, musisz mieć doświadczenie w nauce języka angielskiego i doskonale wiedzieć, jak powinny brzmieć wszystkie dźwięki. Ale z tą trudnością można sobie poradzić tylko z prywatnym lektorem lub specjalnym kursem językowym.

3 Piszemy po angielsku
Możesz nauczyć się pisać po angielsku bez pomocy nauczyciela. Jeśli jednak zdecydujesz się na samodzielną naukę języka angielskiego, nikt nie sprawdzi Twojej pracy pisemnej. Jeśli nauka dobrego pisania po angielsku jest dla Ciebie ważna, powinieneś rozważyć wzięcie lekcji z prywatnym lektorem.
Home PL Blog Education & Learning Back
+
Add New Ad
for Free

Facebook Twitter Instagram
About Us Contact us Support
Privacy Agreement Blog
PriceBye © 2021
pricebye.com
Rights reserved