PriceBye
liked
liked
♡
+ Add New Ad
for Free
Get service, then Pay

Pozyskiwanie Nowych Klientów • Strategia, Metody, TechnikiJak przyciągnąć klientów do startupu? Załóżmy, że założyłeś nową firmę i zastanawiasz się, jak przyciągnąć do współpracy nowych klientów? Możesz zastosować strategię liniową — złapać klienta, zbudować portfolio, wypróbować różne strategie i powoli, ale pewnie rosnąć o 20% rocznie. Ale czy to jest twoja ambicja gwałtownego wzrostu? Czy możesz iść na skróty?

Znaleźliśmy 20 inspirujących przykładów startupów, którym udało się pozyskać klientów. Mamy nadzieję, że te fantastyczne sposoby prowadzenia biznesu pomogą Ci rozwinąć własny projekt. Przedsiębiorcy często eksperymentują z różnymi strategiami, metodami i technikami pozyskiwania nowych klientów i ulepszania generowania leadów. Czasami okazuje się to ciekawe :)

Każdy z nas chce, aby jego produkt był popularny i kochany przez jak najwięcej osób!

Jeśli jesteś właścicielem firmy, prawdopodobnie stale szukasz sposoby pozyskiwania klientów nowych, aby przenieść swoją firmę na wyższy poziom. Sprawdź te pomysły, mogą Cię zainspirować.

1. Naśladuj innych, dopóki nie zrobisz tego dobrze.


Firma transportowa Lyft zrozumiała, że ​​aby przyciągnąć nowych klientów online, musi osiągnąć harmonię między liczbą kierowców (podaż) i pasażerów (popyt). Za mało kierowców i za dużo pasażerów czeka — to bezpośredni sposób na zirytowanie tych ostatnich. Za dużo kierowców i za mało pasażerów i dostajesz niezadowolonych kierowców. Tak więc Lyft sztucznie stworzył imitację dużej liczby kierowców. Zatrudnili niezależnych kierowców do pracy w godzinach największego natężenia ruchu. Pasażerowie byli zadowoleni, że tak wiele samochodów w godzinach szczytu było łatwo dostępnych już przy pierwszym wezwaniu, więc zapotrzebowanie na usługi firmy drastycznie wzrosło. Gdy tylko Lyft poczuł się pewnie, postanowili zrezygnować z usług tych kierowców.

2. Uczciwość króluje — nie bój się dzielić.


W ciągu pierwszych 9 miesięcy pracy w Buffer narzędziu do zarządzania mediami społecznościowymi dołączyło 30 000 użytkowników. Receptą na ich sukces jest połączenie przyznania użytkownikom praw do publikowania na blogu, a co ważniejsze nieustraszona decyzja o umożliwieniu podzielenia się pogłębionymi informacjami o firmie. Przejrzystość jest jedną z wartości firmy Buffer, która w 2013 roku nie zmieniła swojej zasady, zamieszczając nazwiska i pensje wszystkich swoich pracowników. Odważne posunięcie nie tylko przyciągnęło do nich uwagę mediów i zwiększyło przepływ ruchu na ich stronie internetowej. Podwoiła się również liczba życiorysów wysyłanych do firmy.

3. Sukces w szczegółach.


Przykład Uber inspiruje prawie wszystkich. Pomyśl tylko — oferowali furgonetki z lodami w Walentynki i dostarczali róże stałym klientom. Zamiast wydawać miliony na reklamę, próbując przyciągnąć nowych klientów, skupili się na miłych drobiazgach, które wywołały falę pozytywnych recenzji i wzmianek w prasie, zwiększając przepływ ruchu do ich aplikacji i pomagając zdobyć stałych klientów.

4. Nie bój się aktualizacji.


Oczywiście już wiesz, że powinieneś prowadzić kampanie w sieciach społecznościowych, ale powinieneś też mieć świadomość aktualnych trendów i nie bać się aktualizować swojego produktu. Na przykład gra wideo "I Am Player" po aktualizacji i ulepszeniu została wbudowana w interfejs sieci społecznościowej Facebook. Oczywiście 4 mln nowych użytkowników w zaledwie 6 miesięcy to świetny wynik, ale byłoby to niemożliwe, gdyby firma bała się aktualizacji i nie wykorzystywała niestandardowych kanałów marketingowych dla małych firm do przyciągania użytkowników.

5. Koalicje z odnoszącymi sukcesy graczami.


Instagram z jego opowieści postanowił być miły i współpracować z istniejącymi serwisami – takimi jak Twitter i Facebook. W ten sposób firma szybko zyskała popularność i rozprzestrzeniła się na platformy z ogromną bazą użytkowników. To pomogło jej osiągnąć niesamowite wyżyny już od pierwszych dni.

6. Zaletą jest bycie w centrum uwagi.


Twitter od samego początku nauczył się również jednej ważnej lekcji: aby użytkownik mógł zakorzenić się na swojej platformie, 5-10 kont musiało subskrybować ją już pierwszego dnia. Firma skoncentrowała swoje wysiłki na przekonaniu ludzi o wartości wzajemnych abonamentów… reszta to już historia.

7. Spotkaj się osobiście ze swoimi potencjalnymi klientami.


Kiedy Tinder dopiero zaczynał przyciągać ludzi do korzystania z jego aplikacji, programiści organizowali ekskluzywne imprezy w amerykańskich uczelniach, ale tylko pod jednym warunkiem – wszyscy odwiedzający musieli zainstalować aplikację Tinder. To posunięcie pozwoliło aplikacji zaraz po uruchomieniu pochwalić się solidną liczbą użytkowników. A potem do gry wkroczył "grapevine", a napływ nowych klientów rośnie z każdym dniem.

8. Stymuluj podaż.


Pomysł jest prosty: żeby coś dostać, trzeba coś dać. Początkowo Dropbox zachęcał klientów do subskrybowania ich na Twitterze i Facebooku – za każdą subskrypcję użytkownik otrzymywał dodatkowe 125 megabajtów w chmurze.

9. Zdobądź wpływowych użytkowników.


To strategia stosowana przez LinkedIn, która ma na celu pozyskiwanie klientów z doskonałymi kontaktami. Oni z kolei przyciągnęli do zasobu nowych użytkowników i sprawili, że stał się on niezwykle popularny.

10. Nie musisz zaczynać od zera.


Weźmy na przykład sklep internetowy Nasty Gal, który pierwotnie powstał z konta jego założycielki, Sophii Amoruso, na eBayu, gdzie sprzedawała ubrania vintage. Zaczynając od małych rozmiarów, przeniosła dotychczasowych klientów na nową platformę, gdzie mogła skupić się na innych szczegółach prowadzenia biznesu. Teraz dziewczyna ma ponad 550 000 klientów

11. Zbuduj bazę subskrybentów.


Na początku Facebook kupił kilku operatorów telefonicznych w krajach rozwijających. I choć eksperci biznesowi byli zakłopotani tą decyzją, po pewnym czasie stało się jasne, że Facebook chciał po prostu zdobyć bazę ich adresów e-mail.

12. Implementuj.


Kiedy gigant w dziedzinie wyszukiwania tymczasowych mieszkań Airbnb zdał sobie sprawę, że nowych klientów można znaleźć wśród tych, którzy zamieszczają ogłoszenia o nieruchomościach na innych stronach – na przykład w zasobach Craigslist. Airbnb skontaktowało się z osobami, które umieściły ogłoszenia na Craigslist i poprosiło je o opublikowanie informacji na Airbnb. Bezczelnie, ale zadziałało.

13. Zakazany owoc jest zawsze słodki.


Clinkle, firma zajmująca się płatnościami mobilnymi, została wspomniana, gdy jej 22-letni założyciel ze Stanford, Lucas Duplan, otrzymał niesamowite 25 milionów dolarów od jednego z najpopularniejszych inwestorów w Dolinie Krzemowej. Usługa ograniczyła liczbę osób, które miały dostęp do pełnej funkcjonalności platformy, umieszczając nowych użytkowników na liście oczekujących. Klientom powiedziano, ile osób stoi przed nimi w kolejce, ale dano im szansę na przejście do przodu, wykonując proste zadania na platformie.

14. Referral Program — Uruchom program poleceń.


Dla każdego startupu ważne jest, aby ludzie polecali go znajomym i rodzinie, dzięki czemu firma pozyska nowych klientów i zacznie się aktywnie rozwijać. Szkoda, że ​​program poleceń PayPal tak szybko się skończył, bo zapłacili po 10 dolarów zarówno nowemu klientowi, jak i osobie, która go wprowadziła. W ten sposób firma pozyskała dziesiątki milionów użytkowników.

15. Przejdź do trybu offline.


Naprawiono, aplikacja, która pomaga walczyć z mandatami za parkowanie, zatrudniła zespół Penalty Heroes do przeszukania ulic San Francisco w poszukiwaniu samochodów z dołączonymi mandatami parkingowymi. Obok tego arkusza pracownicy dołączyli wizytówkę Stała. Liczba rozdanych w ten sposób wizytówek sięgnęła 4000 dziennie! Nawiasem mówiąc, podczas startu w nowym mieście firma ta ćwiczy także „listy oczekujących”.

16. Przechwytywanie platformy.


Szybki rozwój YouTube można wytłumaczyć „przechwytywaniem” platformy „MySpace”, która w tym czasie miała 25 milionów użytkowników. Firma umożliwiła użytkownikom MySpace bezpłatne publikowanie filmów z YouTube na swoich stronach. Koszt hostingu został zrekompensowany bonusami w postaci rosnącej popularności marki oraz liczby bezpośrednich użytkowników.

17. Ze względu na darmową koszulkę człowiek jest gotowy na wszystko.


Сhłopaki z New Relic, Trak.io i Invision rozdawali darmowe koszulki. Invision na przykład zaoferowało subskrypcję biuletynu e-mailowego i otrzymanie darmowej koszulki po wyjściu z oficjalnej strony internetowej — ta technika zmusiła ludzi do pozostania, zarejestrowania się i znacznie zwiększyła konwersje

18. Przypadkowy akt dobroci.


Zdobycie listy kontaktów to jedno, a próba wykorzystania jej do generowania leadów i przyciągania nowych klientów to zupełnie inna. Przecież nawet 25% zniżki nie zawsze się sprawdzają. Ale co, jeśli po prostu rozdasz coś za darmo wraz z biuletynem... Tak, Squarespace wybiórczo oferował subskrybentom bezpłatne przedłużenie okresu próbnego, a HostelWorld uzupełniał konta użytkowników.

19. Rozpocznij cykl rekomendacji.


Jak wspomnieliśmy, Uber stał się tak popularny właśnie dzięki rekomendacji. Pozytywne rekomendacje stały się częścią strategii firmy dla firmy. Ta technika pozyskiwania klientów sprawdza się szczególnie dobrze w segmencie btb. Statystyki pokazują, że na każde siedem podróży przypada jeden nowy użytkownik – wszystko dzięki sile rekomendacji.

20. Rozgrzej konkurencję, aby zbudować społeczność.


Na samym początku twórcy YouTube postanowili wykorzystać konkurencję jako główny mechanizm budowania społeczności. Zaczęli od małych, rozdając jeden iPod Nano przypadkowym użytkownikom każdego dnia przez dwa miesiące. Kierownictwo wiedziało, że aktywność użytkowników, taka jak przesyłanie nowych filmów lub zapraszanie nowych użytkowników, może zwiększyć szanse na wygraną. Po przeprowadzeniu serii konkursów YouTube zaczął przyciągać partnerów, którzy zapewniali użytkownikom większe nagrody.

Przyjrzeliśmy się 20 strategiom pozyskiwania nowych klientów poprzez wprowadzenie nowych narzędzi i udoskonalenie istniejących technik jak znaleźć klientów i jak przyciągnąć klientów Postępowanie zgodnie z nimi poprawi system generowania leadów w Twojej firmie o rząd wielkości bez ponoszenia znacznych dodatkowych kosztów.
Home PL Blog Other Back
+
Add New Ad
for Free

Facebook Twitter Instagram
About Us Contact us Support
Privacy Agreement Blog
PriceBye © 2021
pricebye.com
Rights reserved