PriceBye
liked
liked
♡
+ Add New Ad
for Free
Get service, then Pay

Rabaty dla Klientów, PrzykładyOd czasu do czasu przedsiębiorcy organizują zniżki i promocje, aby przyciągnąć klientów. Nawet jeśli firma reklamowa oferuje konsumentowi jakiś rabat, wcale nie jest faktem, że ta akcja przyciągnie uwagę potencjalnego klienta. Dlaczego?

W jaki sposób sklepy zazwyczaj rozumują, udzielając klientowi rabatu? Prosty przykład. Daliśmy odwiedzającym zniżkę 10-15%, wypij kawę i nie zapomnij policzyć pieniędzy ze sprzedaży. W rzeczywistości, jeśli zastosujesz się do tej zasady, sprzedaż w sklepie będzie zmierzać do zera. Konkurencja rośnie z każdym dniem. I jest mniej kreatywności, a promocje nie są wyjątkiem. Każdy daje 10-15% zniżki na wybór i czeka na coś, pracując ze stratą. Ale zniżka!

Jakie promocje są zatem potrzebne, aby zwiększyć sprzedaż? Z tego artykułu dowiesz się: Co wymyślać z promocjami, aby przyciągnąć klientów. Przykłady promocji. 3 ważne zasady magazynowe.
- Skuteczność promocji
- Promocje przyciągające klientów

1. Wyraź oszczędności w procentach i pieniądzach.
Rozważmy przykład, w którym firma zdecydowała się przeprowadzić akcję mającą na celu przyciągnięcie uwagi: „Udziela 15% rabatu na produkt, który kosztuje 7590 zł”. Może się wydawać, że perspektywa zaoszczędzenia 15% będzie napędzać pozyskiwanie klientów i sprzedaż. Co to jest naprawdę? Klient nie widzi korzyści: 15% to ile? Prawidłowa odpowiedź: 1138,50 zł. Ale czy uważasz, że klienci sami to obliczą, aby zrozumieć, ile oszczędzają? Większość nie zawraca sobie głowy obliczeniami? Zamiast tego poszukają innego sklepu, który jasno i konkretnie określi, ile możesz zaoszczędzić. Na szczęście wybór jest teraz świetny. Rozpocznij analizę Rozwiązanie jest oczywiste: Aby przyciągnąć, wskaż dokładnie, ile klient oszczędza kupując produkt w sklepie. Zgadzam się, „oszczędność - 1138,50 zł” brzmi jaśniej i ciekawiej niż „jakiś 15% rabatu”.

2. Krótki termin.
Im krótszy czas trwania Twojej promocji, tym lepiej dla zwiększenia sprzedaży. Co myśli klient, gdy firma zdecydowała się na promocję ważną 1-1,5 miesiąca? „Będę miał czas, dokąd się spieszyć. Przede mną cały miesiąc.” Nietrudno się domyślić, że klient po prostu zapomni o ciekawej promocji. A firma poczeka, aż przypomni sobie o doskonałej ofercie i pospieszy ze złożeniem zamówienia. Przewodnik krok po kroku, jak zwiększyć sprzedaż strona z rabatami. Promocja na zwiększenie sprzedaży w sklepach Promocja na zwiększenie sprzedaży jest bardzo popularna wśród dealerów samochodowych. Przykładowy sposób przyciągania: Ostatniego dnia miesiąca nabywcy samochodów mogą otrzymać rabat w wysokości 5000 zł. Co prawda nie ma aut w taniej konfiguracji, ale jest jeden w droższej. Z rabatem będzie tak samo tanio bez rabatu. I jeszcze jeden ciekawy warunek akcji: sprzedaż musi być dokonana już dziś, przed końcem ostatniego dnia ostatniego miesiąca. Wielu klientów jest świadomych sztuczek sprzedawców, ale wciąż są kierowani do tych promocji. Przykład promocji: Dzisiaj - WYPRZEDAŻ! TYLKO NA DZIŚ ... Przywieź ten samochód do domu na obiad. Kluczyki są w stacyjce, bak jest pełny, czeka na Ciebie! Czas jest narzędziem tworzenia niedostatku. Sformułowania typu „Oferta ważna przez ograniczony czas” wywołują efekt braku czasu. Co pomaga przyciągnąć klientów do sklepu.

3. Przedpłata.
Czy firma świadczy usługi przedpłacone? Klient, który jest gotów zapłacić 100% od razu, powinien otrzymać rabat.

4. Zamów w przedsprzedaży.
Inna sytuacja: niedługo w sklepie powinny pojawić się nowe towary lub usługi. Ale możesz zacząć aktywnie je promować już teraz. Rozgrzej zainteresowanie klientów nadchodzącymi nowościami, m.in. za pomocą ciekawych promocji. Przykład: weź i udziel rabatu tym klientom, którzy złożyli zamówienie na nową usługę/produkt przed rozpoczęciem sprzedaży.

5. Uzasadnienie.
Każda promocja, którą uruchamia firma, musi być przejrzysta. „Dlaczego jest to hojność”, może pomyśleć kupujący. Być może dostają inny produkt, który jest nieaktualny lub nie jest potrzebny? I nikt nie chce być osłem. Aby temu zapobiec, ważne jest, aby uzasadnić swoje interesujące promocje. Przykład: „Z okazji święta”, „Na urodziny firmy”, „Otwarcie sklepu”, „Rabaty sezonowe” lub coś innego.

6. Prezent Rabat jest dobry, ale prezent jest lepszy.
Jest bardziej namacalny i zrozumiały dla klienta. Kampania marketingowa dla sklepów Przykład: "Kupując w naszym sklepie za kwotę 900 zł lub więcej. Jjeden z czterech ekskluzywnych żeli do ciała w prezencie". Ccena jest dobra, ale prezent jest lepszy!"

7. Karty klubowe.
Rozpieszczaj swoich lojalnych klientów. Nie zapomnij o nich. To Twoi wierni fani. Muszą być traktowane z ostrożnością. Wymyśl dla nich specjalne, ciekawe promocje. Dostępne tylko dla nich. Pokaż, że należą do uprzywilejowanego, prywatnego klubu.

8. Zakup 1 = 10 prezentów.
Bądź bardziej kreatywny w sprzedaży swoich usług i produktów. Wymyśl nowe formaty promocji. Przykład promocji w sklepie: Udziel rabatu na większe zakupy. Lub zrób więcej niż jeden prezent, ale kilka - rodzaj zestawu. „Za każdy zakup w kwocie 3000 zł i więcej. w okresie od 1 czerwca do 10 czerwca otrzymasz 10 prezentów”. Rabat za wielkość jednorazowego zakupu zachęca kupujących do zakupu większej „partii”.

9. Rabaty kumulacyjne.
Tego typu promocja pomoże przyciągnąć nowych klientów i stworzyć bazę stałych. Klientowi trudniej będzie odejść i dokonać zakupu nie od Ciebie. W ten sposób „miękko” przywiązujesz go do swojej firmy.

10. Produkty powiązane z Twoimi usługami.
Zrób interesującą promocję dla swojej głównej usługi i zaoferuj powiązany produkt. Tak więc w sprzedaż zaangażowana jest nie tylko usługa, ale kompletny zestaw. Jednocześnie zwiększenie atrakcyjności usługi i sprzedaży produktu.

11. Została tylko jedna para w Twoim rozmiarze.
Bardzo łatwo jest stworzyć sztuczny niedobór w sklepie. Widząc frazę „Została tylko jedna para Twojego rozmiaru” lub „Ostatni zestaw jest w magazynie”, podświadomie czujemy, że lepiej byłoby dla nas pospieszyć się i dokonać zakupu. Sztuczny niedobór jest dobry do przyciągania uwagi i zwiększania sprzedaży. Przykład akcji dla biur podróży „Kup Teraz! W tej cenie pozostały 2 bilety!” Tym samym, jeśli brakuje jakiegoś produktu, jego wartość w naszych oczach rośnie i chcemy go jeszcze więcej. Produkt staje się dla nas bardziej wartościowy i pożądany.

12. To, co drogie, nie może być bezwartościowe.
Promocja polega na tym, że im droższy produkt (a tym samym mniej dostępny), tym wyższa jego jakość. Podświadomie preferujemy drogie towary. Nasza podświadomość mówi nam: drogie znaczy dobre!

13. Przepraszamy, ale nie możesz tego kupić.
Kolejną promocją jest wprowadzenie co jakiś czas ograniczeń. Kiedy czegoś nie można uzyskać, zaczyna się prawdziwy niedobór. Im bardziej niedostępny cel, tym silniejsza chęć jego osiągnięcia. W efekcie im surowsze są zakazy dotyczące promocji, tym bardziej będziemy dążyć do ich ominięcia.

Konkluzja: Wartość i atrakcyjność jakiejkolwiek rzeczy często zależy od tego, jak trudno jest ją zdobyć. Ograniczona liczba produktów lub okres ważności promocji powoduje podświadomy strach odwiedzających, że mogą się spóźnić. I to sprawia, że ​​działają. Promocje przyciągające klientów: 3 zasady
- Promocja powinna uzasadniać Twoje koszty.
- Nie pracuj ze stratą.
- Nie sprzedawaj hurtowo produktów przecenionych.

Z jednej strony zyskasz więcej przyciągniętych klientów, że kupią Twój produkt z rabatu. Promocje wprowadzaj proporcjonalnie - tylko dla ograniczonego zestawu produktów. Twórz nowe promocje dla różnych produktów w różnych okresach czasu. I obserwuj reakcję kupujących.

Skuteczność promocji.
Spójrz na swoje akcje i dostosuj je w oparciu o te zalecenia. Korzystając z 13 przykładów najlepszych opcji przedstawionych w artykule. Udane promocje!
Home PL Blog Other Back
+
Add New Ad
for Free

Facebook Twitter Instagram
About Us Contact us Support
Privacy Agreement Blog
PriceBye © 2021
pricebye.com
Rights reserved