PriceBye
liked
liked
♡
+ Add New Ad
for Free
Get service, then Pay

Sposoby Pozyskiwania Klientów i Jak Przyciągnąć b2b KlientówGłównymi sposobami przyciągania klientów są możliwości ciągłego generowania ruchu klientów. Ten artykuł nie dotyczy wielomilionowych inwestycji w reklamę i promocję. Podpowiemy Ci, jak wykorzystując wewnętrzne rezerwy, poprzez re konfigurację systemu generowania leadów, zapewnić ciągły napływ nowych klientów.

Sposoby przyciągania klientówPrzeczytaj w artykule:
• Sposoby przyciągania klientów: szukanie źródeł leadów
• Sposoby pozyskiwania klientów: definiujemy grupę docelową
• Sposoby przyciągania klientów: analiza charakteru popytu
• Sposoby na przyciągnięcie klientów: szukanie punktów kontaktowych
• Sposoby na przyciągnięcie klientów: intrygowanie ciekawą treścią
• Sposoby na przyciągnięcie klientów: użyj Instagram
• Sposoby na przyciągnięcie klientów: analiza lejka sprzedażowego
• Sposoby przyciągania klientów: zarządzaj ścieżką marketingową
• Sposoby na przyciągnięcie klientów: wymyślanie marketingu „zniżkowego”
• Sposoby na przyciągnięcie klientów: uruchom chatbota

Sposoby przyciągania klientów: szukanie źródeł leadówZastanawiasz się, jak przyciągnąć klientów, czy zastanawiasz się, jak przyciągnąć klientów do salonu abo sklepu, albo jak przyciągnąć klientów w atelier odzieżowym? W przypadku każdej firmy odpowiedź jest zawsze taka sama: zrozum, co możesz zrobić na 3 sposoby.

1. Nowi klienci
Istnieje wiele sposobów na pozyskiwanie klientów nowych. Jest ich co najmniej 3 tuziny. Oczywiście wiele zależy od rynku i segmentu. Dlatego niezależnie od tego, czego używasz – narzędzi marketingu internetowego, networkingu czy bardziej tradycyjnych metod, takich jak umieszczenie reklamy w renomowanym magazynie branżowym – powinieneś mieć 3-4 stabilne i efektywne kanały.

2. Obecna baza
Jeśli podczas pracy firmy przeszło przez nią wiele osób/klientów, to „złoty” fundusz jest w rękach. Zazwyczaj badania na aktualnej bazie kojarzą się z ankietami. Czasami zwykłe przypomnienie o sobie, nawet w sposób pośredni, jak ankieta, sprawi, że kupujący pomyśli o Tobie. Ponadto pracuj z tradycyjnymi sposobami na przyciągnięcie dotychczasowych klientów: programy lojalnościowe, ulepszenia produktów, wprowadzanie nowych usług, oferty specjalne, rabaty, promocje.

3. Kupujący „Zwrot”
Obsługa „powracających” klientów jest ważnym źródłem generowania przychodów, ale nie najmniej ważnym. Nie ma uniwersalnych sposobów na przyciągnięcie „brakujących” klientów. Tutaj musisz być sprytny, skupiając się na specyfice grupy docelowej i branży. Czasami wystarczy jeden telefon od kierownika sprzedaży lub właściciela. A czasem potrzebujesz czegoś więcej – niestandardowych sposobów na przyciągnięcie klientów: prezentu, promocji, rabatu.

Sposoby przyciągania klientów: zdefiniuj grupę docelowąDokładne kierowanie to 50% sukcesu zimnej rozmowy menedżera. Dla ukierunkowanego trafienia we właściwe osoby ważną rolę odgrywa skłanianie się do ich potrzeb. Zrób mapę celów i portret swojej grupy docelowej.

Można to zrobić zarówno naukowo poprzez badania marketingowe, jak i intuicyjnie. Pierwszy jest dokładniejszy, ale kosztowny. Z reguły korzystają z niego duże firmy posiadające kilka działów sprzedaży. Możesz dowiedzieć się o tym więcej podczas szkoleń sprzedażowych.

Mówimy o dwóch narzędziach: analiza ABCXYZ i analiza RFM

Analiza ABCXYZ
Analiza ABCXYZ analizuje obecną bazę w 2 przekrojach: kontrahenta i produktu. Dla każdego z tych podmiotów stosowane są 2 kryteria: wielkość i regularność zakupów. W efekcie powstanie 9 grup, z czego 4 to grupy docelowe, przy 1 możesz pracować w zakresie poprawy jakości produktu lub zwiększenia lojalności, a pozostałe 4 możesz odrzucić jako niepraktyczne z punktu widzenia prowadzenia biznesu.

Analiza RFM
Analiza RFM bada również stałych i „brakujących” nabywców według kilku kryteriów: aktualność – wiek umowy, częstotliwość – liczba transakcji, pieniężna – wydana kwota. W ten sposób przeprowadzana jest segmentacja dotychczasowej bazy lojalnościowej.
Podejście naukowe zakłada pewien plan działania, który doprowadzi do powstania całego programu ze sposobami na przyciągnięcie klientów.
• Badanie aktualnej bazy za pomocą ABC XYZ lub analizy RFM
• Opis portretu grupy docelowej
• Segmentacja docelowych nabywców/klientów

Segmentacja według macierzy asortymentu w ramach wielowymiarowego systemu, który będzie odzwierciedlał: ich dochód (B2C) lub obszar działalności (B2B), czynniki wpływające na wybór, wiek (dla B2C) lub wielkość firmy (B2B), geografię, przedział cenowy itp...

Dopóki takie „precyzyjne” narzędzia nie będą dla Ciebie dostępne, po prostu działaj w logiczny, praktyczny sposób. Druga metoda opiera się na następującej zasadzie: weź wszystkich klientów firmy i odrzuć tych „złych”. Czyli ci kontrahenci, którzy mówią negatywnie o firmie, rzadko i na niewielkie kwoty składają zamówienia, płacą z opóźnieniem itp. Droższa jest interakcja z nimi — współpraca z nimi nie przynosi ani wzrostu zysku, ani satysfakcji..

Sposoby przyciągania klientów: analiza charakteru popytuPo zidentyfikowaniu grupy docelowej musisz zrozumieć charakter popytu na produkt. To określi, w jaki sposób zbudujesz swoją strategię marketingową i jak przyciągnąć klientów do korzystania. Istnieją 2 rodzaje popytu: bezpośrednie i pośrednie.

Bezpośrednie żądanie
Bezpośredni popyt charakteryzuje się tym, że kupujący aktywnie poszukuje produktu. Można to ocenić na podstawie działań, które dana osoba wykonuje w Internecie iw życiu codziennym. Zwykle, jeśli produkt jest bezpośrednio poszukiwany, łatwo go zauważyć. Jest to typowe dla zrozumiałych i znanych rynków zarówno usług, jak i towarów. Łatwiej jest od razu zarobić pieniądze w tych niszach. Ale jest znacznie trudniejsze do wdrożenia i skalowania - zbyt duża konkurencja. W każdym razie, jeśli zaczynasz swój pierwszy biznes, lepiej zacząć od „starego” rynku, a następnie znaleźć własne sposoby na oryginalne pozycjonowanie, aby odzyskać od konkurencji.

Popyt pośredni
Popyt pośredni to nieco bardziej skomplikowana historia. Trzeba go ukształtować. Zwykle podobną sytuację można zaobserwować w 3 przypadkach.
1. Kiedy wchodzisz na stary rynek z nowym produktem,
2. Kiedy wchodzisz na nowy rynek ze starym produktem,
3. Kiedy wchodzisz na nowy rynek z nowym produktem.

A jeśli pomylisz się z tym, co oferujesz swoim odbiorcom, możesz znaleźć się w sytuacji całkowitego braku popytu.

Tak czy inaczej, będziesz musiał wyjaśnić konsumentowi jego nieświadome potrzeby. Rzeczywiście, potencjalny nabywca może jeszcze nie wiedzieć, że czegoś potrzebuje. A nowy produkt dla niego poprawi jego życie i zdecyduje, jaki rodzaj „bólu”. Dlatego musisz najpierw przetestować rynek i zdobyć zamówienia w przedsprzedaży.

Jako sposób na przyciągnięcie klientów na produkt o szacowanym pośrednim popycie, zrobi to wszystko, co zmusi go do podjęcia swobodnej akcji na Twoją korzyść. W tym celu należy:
1. badać semantykę i statystyki zapytań w wyszukiwarkach;
2. tworzą unikalną propozycję sprzedaży;
3. Zapewnij lead magnes, który popchnie użytkownika do działania: e-book, przydatne wideo, nagranie na webinar itp.;
4. stworzyć małą kampanię reklamową o bardzo ograniczonym czasie trwania – nie dłużej niż tydzień;
5. ocenić wyniki kampanii.

Sposoby przyciągnięcia klientów: szukanie wspólnej płaszczyznyPo zdefiniowaniu grupy docelowej ważne jest zidentyfikowanie punktów styku z potencjalnymi nabywcami. Może to być organizacja zarówno własnych wydarzeń (konferencje, seminaria, prezentacje produktów itp.), jak i wizyt na podobnych imprezach partnerów. Powiązane narzędzia obejmują wysyłanie ofert handlowych, pisanie historii sukcesu oraz pozytywne opinie na temat firmy i świadczonych przez nią usług. Wśród zwolenników jest opracowanie materiałów drukowanych (broszury i ulotki), reklama i promocja, wydawanie magazynu firmowego, dystrybucja pamiątek z logo firmy itp.

Jak przyciągnąć klientów do witrynyPodejdź do pytania, jak przyciągnąć klientów w bardziej strukturyzowany sposób. Przede wszystkim zrozum, jak przyciągnąć klientów do swojej witryny. Jest to bardzo ważne w czasach, gdy nawyki płatnicze ludzi ulegają znaczącym zmianom i coraz częściej wolą kupować towary/usługi w Internecie. Więc pracuj nad swoim kontent marketingiem.
• przydatne treści dostarczane na bloga i kanał YouTube, a następnie promocja SEO.
• Zaangażuj się w ukierunkowane reklamy w mediach społecznościowych
• Zainstaluj kampanie reklamowe w Google
• Opanuj marketing e-mailowy
• Zorganizuj webinarium
• Wydaj serię lekcji, jeśli produkt jest złożony

Rozważ również użycie produktu w trybie demonstracyjnym. To także dobry sposób na przyciągnięcie klientów. Na przykład możesz podjąć następujące działania:
• wypuścić lekką wersję;
• otwarty tymczasowy dostęp;
• zapewnić bezpłatną diagnostykę, pomiary, projekt projektowy itp.

Dobre w stosowaniu "promocji i rabatów" metody pozyskiwania klientów wraz z metodologią terminów dają efekty. Oferuj klientom, prezenty, rabaty, kupony, pakiety i ogranicz promocję w czasie. Manipulacje na temat pieniędzy i oszczędności są zawsze bardzo skuteczne.

Skąd wziąć nowe instrumenty?
• Wyszukiwanie - monitoruj Internet, bierz udział w wydarzeniach branżowych, czytaj wiadomości.
• Szpiegować konkurentów
• Wymyślić

Sposoby przyciągania klientów: intrygujące i interesujące treściPrzydatna zawartość — Inny sposób na przyciągnięcie publiczności
Nowi kupujący mogą wysyłać przydatne treści. Okresowo uzupełniaj go informacjami niezbędnymi dla kupującego. Pozwól mu zapisać się na listę mailingową firmy, a w przypadku zainteresowania produktem zostaw prośbę. Rekiny globalnego marketingu nazywają dziś to narzędzie skutecznym sposobem generowania leadów.

Książka
Napisanie własnej książki może być przydatnym sposobem na przyciągnięcie kupujących do firm działających w segmencie B2C i B2B. Taki produkt, jeśli jest wysokiej jakości, może służyć nie tylko jako dobra reklama, ale także przynosić zyski.

Seminaria internetowe
Nie lekceważ dziś tak popularnego narzędzia przyciągania. Ponadto pozwala budować bazę klientów, oferując słuchaczom ograniczone czasowo oferty specjalne i zniżkowe opcje usług, które zachęcić słuchaczy do zakupu.

Kanał YouTube
Utwórz kanał YouTube. Jako sposób na przyciągnięcie klientów staje się coraz bardziej skuteczny. To prawda, że ​​nowicjusze wideo blogów natychmiast skupiają się na liczbie subskrybentów. W takim przypadku może ucierpieć jakość. W biznesie jest to jak pogoń za przychodami, zapominając o zysku. Nie wpadnij w tę pułapkę.
Dlatego kanał YouTube z 10 000 płatnymi subskrybentami jest znacznie lepszym sposobem na przyciągnięcie klientów niż 1 milion potencjalnych subskrybentów. Działamy według schematu:
1. tworzyć ciekawe treści;
2. tworzymy wysokiej jakości postprodukcję (montaż);
3. promujemy kanał.

1. Kiedy publikujesz nowy film, pamiętaj o jego maksymalnej promocji w sieciach społecznościowych, przed opublikowaniem płatnych postów, a także na blogu i stronie internetowej pierwszego dnia. Jest to bardzo ważne dla wyszukiwarki YouTube. Wtedy wideo może stać się organiczne.
2. Film powinien mieć wysoki stopień wirusowości lub znajdować się na takim etapie ścieżki cyfrowej, aby stworzyć efekt aha. „Aha” to wykrzyknik, który jest używany w środowisku anglojęzycznym, aby wyrazić satysfakcję, triumf, zaskoczenie powstałe w wyniku otrzymania odpowiednich i aktualnych informacji.
3. Dodaj wartość do swojego filmu. Za pomocą dostępnych narzędzi YouTube dołącz do niego czerwone darmowe treści, na przykład w postaci e-booka z ciekawą osobą problemową.
4. Jeśli zająłeś się promocją kanału, rób to regularnie. Częstotliwość powinna wynosić co najmniej jeden film na tydzień.
5. Pamiętaj, że osobowość i treść zawsze powinny mieć pierwszeństwo przed techniczną stroną problemu. Wideo wysokiej jakości można nagrać za pomocą małych narzędzi bez efektów specjalnych.

Sposoby na przyciągnięcie klientów: korzystanie z InstagramaInstagram stał się ostatnio jednym z najlepszych sposobów na przyciągnięcie klientów. Ta sieć społecznościowa pozwala zbierać leady z wielu różnych segmentów docelowych. Dlatego prawdopodobnie będzie również odpowiedni dla Twojej firmy. Znana marketerka internetowa Maria Solodar udzieliła kilku wskazówek dotyczących prowadzenia konta na Instagramie.
1. Nie ścigaj dodatkowej bazy abonentów. Najważniejsza jest jakość leadów, o której decyduje zainteresowanie produktem i możliwość zapłaty.
2. Kiedy zaczynasz publikować posty, które mają charakter zawodowy, rozważ potrzebę spersonalizowania swojego konta. Tak czy inaczej, jeśli oczywiście chcesz osiągnąć wybitne wyniki, będziesz musiał „rozświetlić” swoją osobowość. Ludzie mają tendencję do ufania osobie bardziej niż firmie bez twarzy. Zaufanie jest podstawą lojalności, która napędza sprzedaż.
3. Pamiętaj, aby korzystać ze współpracy. Chodzi o promowanie na innych kontach. Czasami trzeba za to zapłacić, ale wynik jest tego wart.

Sposoby przyciągnięcia klientów: analiza lejka sprzedażowegoPrzekonanie, że wystarczy zwiększyć liczbę zimnych telefonów dziennie, aby rosły przychody firmy, nie jest do końca prawdą. Sprzedawca po wykonaniu zimnego telefonu musi jeszcze zaprezentować produkt, sporządzić ofertę handlową, umowę itp. Transakcja może zakończyć się niepowodzeniem na każdym etapie, dlatego dla wzrostu ruchu ważne jest, aby analizować pośrednie działania menedżerów i dostosowywać je na każdym etapie.

Sposoby przyciągania klientów: zarządzanie ścieżką marketingowąAby zostać stałym klientem po zastosowaniu powyższych metod pozyskiwania nowych klientów, po zakończeniu operacji należy wykonać jeszcze kilka kroków:
• Organizuj dodatkową sprzedaż;
• Uruchomić klienta;
• Buduj lojalność klientów.

Pamiętaj, że po dokonaniu płatności interakcja z klientem nie kończy się.

Sposoby na przyciągnięcie klientów: wymyślanie marketingu „zniżkowego”
Czy uważasz, że wymyślając sposoby na przyciągnięcie klientów do sklepu, zwłaszcza spożywczego, trudno jest wymyślić coś nowego i kreatywnego? To nie jest prawda. Musisz tylko zobaczyć wszystkie potencjalne przepływy ruchu i zrozumieć, czego dokładnie chcą kupujący. Perspektywa osoby z zewnątrz pozwala nam poszerzyć arsenał sposobów przyciągania klientów.

Sposoby przyciągnięcia klientów: uruchom chatbota

Chatboty pomagają przyciągnąć klientów. Są to programy wirtualnych asystentów, które automatycznie odpowiadają na najczęściej zadawane pytania bez udziału pracowników firmy. Chatboty są szczególnie przydatne w sklepach internetowych i branżach usługowych.
Oprócz odpowiedzi na popularne pytania wirtualni asystenci mogą umówić się na spotkanie, przesłać standaryzowana ofertę handlową lub cennik, opowiedzieć o aktualnych i nadchodzących promocjach i rabatach, wystawić fakturę, a także aktywować program lojalnościowy.

Chatbot może polecić klientom jakiś dodatkowy produkt, który można kupić wraz z głównym, zaproponować wypełnienie ankiety i na podstawie udzielonych odpowiedzi zasugerować rozwiązania swojego problemu.

Ponadto pomocnicy online mogą zapewnić wsparcie serwisowe. Na przykład śledź dostawę, wyślij instrukcję montażu i obsługi. Inną możliwością wykorzystania chatbota jest zbieranie opinii po zakupie. jak przyciągnąć klientów.

Home PL Blog Other Back
+
Add New Ad
for Free

Facebook Twitter Instagram
About Us Contact us Support
Privacy Agreement Blog
PriceBye © 2021
pricebye.com
Rights reserved