PriceBye
liked
liked
♡
+ Add New Ad
for Free
Get service, then Pay

Catering Usługi z RabatamiUsługi firm cateringowych od dawna cieszą się dużym zainteresowaniem zarówno klientów korporacyjnych, jak i prywatnych i absolutnie zasłużenie. Jeśli jednak po raz pierwszy pojawiło się przed Tobą pytanie o korzystanie z usług cateringowych, najprawdopodobniej chciałbyś absolutnie jasno zrozumieć, co to za firma i czym dokładnie się zajmuje.

Czym jest catering?

Catering to branża związana z dostarczaniem żywności i napojów oraz usługami cateringowymi, która obejmuje również usługi dodatkowe, takie jak nakrycie stołu, obsługa gości, dekoracja lokalu i tym podobne.

Firma cateringowa to firma, która świadczy cały ten zakres usług w pomieszczeniach lub na zewnątrz, w każdym odległym miejscu, w którym klient firmy chce zorganizować swoją imprezę.

Firmy cateringowe współpracują zarówno z klientami biznesowymi, jak i prywatnymi. Firmy cateringowe działają w różnych segmentach cenowych, od ekonomicznego po premium, a zatem świadczą swoje usługi klientom o bardzo zróżnicowanych oczekiwaniach finansowych co do kosztów imprezy.

Kto pracuje w firmie cateringowej?

Z reguły firma cateringowa ma stałą kadrę, przede wszystkim kucharzy i managerów, to jest kluczowe ogniwo, od którego zależy poziom obsługi. Ten personel jest podstawowy. To właśnie te osoby odpowiadają za świadczenie usług i usług logistycznych.

Ponadto firma cateringowa posiada dużą liczbę niezależnych kelnerów i barmanów o różnych funkcjach i obowiązkach, dzięki czemu w razie potrzeby mogą przejąć obsługę nawet bardzo dużego wydarzenia.

Z jakich powodów potrzebny jest catering?

Ze względu na swoją mobilność firmy cateringowe działają w różnych lokalizacjach, a wiele z nich posiada własne powiązania z najpopularniejszymi obiektami, co w niektórych przypadkach ułatwia organizację imprezy dla klienta.

Główne formaty usług świadczonych przez firmę cateringową to bankiet, bufet, grill (piknik), przerwa kawowa, koktajl bar, dostawa jedzenia i napojów. Oznacza to, że dla swoich prywatnych klientów firma cateringowa może zorganizować wesele, urodziny, przyjęcie dla dzieci, Sylwestra, wieczór panieński, rocznicę.

Dla klientów korporacyjnych firma cateringowa świadczy usługi w zakresie dostarczania posiłków do biura, obsługi imprez firmowych i oficjalnych przyjęć, konferencji i seminariów, szkoleń i kursów mistrzowskich, organizacji posiłków na wystawach i imprezach integracyjnych ze zniżką.
Ponieważ firmy cateringowe mają duże zasoby i doświadczenie w organizacji różnego rodzaju eventów, nawet jeśli Twoje wydarzenie nie znajduje się na standardowej liście kontrolnej, będzie przemyślane i zorganizowane, po prostu zostaw prośbę i wybierz usługę format.

Żadne duże wydarzenie nie jest kompletne bez udziału firm cateringowych, czy to impreza firmowa, bankiet weselny czy przyjęcie towarzyskie. Jednak ci, którzy nigdy nie brali na siebie odpowiedzialności za organizację takich wydarzeń, nie znają pojęcia „usługi cateringowe”. Zacznijmy materiał od jego dekodowania.

„Catering” to słowo, które w tłumaczeniu z języka angielskiego oznacza dostawę żywności lub organizację cateringu publicznego. Ogólnie rzecz biorąc, pojęcie ma taką samą interpretację w innych językach. Mianowicie catering – przygotowanie i dostarczenie dań na miejsce wybrane przez klienta. W Polsce catering jest zwykle rozumiany jako catering wyjazdowy, za którego przygotowanie odpowiada profesjonalna organizacja.

Podstawowe usługi cateringowe

Firmy cateringowe oferują usługę organizacji bankietów i bufetów pod klucz. Oznacza to, że w jednym miejscu możesz zamówić nie tylko przygotowanie menu i gotowanie, ale także szereg dodatkowych opcji.
Żywnościowy:
• napoje alkoholowe i bezalkoholowe będą dostarczane na zamówienie;
• wybierze miejsce na imprezę poza siedzibą;
• zapewni do wynajęcia zastawę stołową, meble i tekstylia;
• przejąć obsługę gości.

Za zarządzanie imprezami, od planowania po organizację, odpowiada również obsługa cateringowa. Z tego powodu usługa jest tak ceniona. Dla klientów korzystne jest to, że firma cateringowa dowozi restaurację w dogodne dla nich miejsce, a ilość spraw organizacyjnych i kwitów płatności znacznie się zmniejsza. Specjaliści z branży przywiązują dużą wagę do szczegółów aplikacji. Im więcej informacji przekaże klient, tym łatwiej firmie cateringowej przewidzieć nadchodzące koszty. Jakie dane są ważne?

• budżet orientacyjny;
• liczba zaproszonych;
• data i godzina uroczystości;
• format wydarzenia;
• specjalne preferencje żywieniowe.

Nakreśl szczegóły wakacji, a Twój wieczór kawalerski, ślub czy rocznica zostaną zapamiętane. To catering, który doda mu uroku i beztroski.
Korzyści cateringowe

Elastyczność i mobilność są uważane za kluczowe atuty, które sprawiają, że catering jest wartościowy. Restauracje i catering poza domem nie widzą barier, jeśli bankiet trzeba zorganizować nie w wygodnej sali, ale poza miastem lub na dachu wieżowca.
Większe pole manewru i wybór między głównymi posiłkami, przekąskami i napojami. Profesjonaliści nie są ograniczeni ścisłymi ramami czasowymi i przejrzystą listą obowiązkowych usług. Dzieje się tak, ponieważ w cateringu chodzi o indywidualność i kreatywność.

Formaty usług gastronomicznych

Zasadniczo z pomocą firm cateringowych korzysta się, gdy zadaniem jest zorganizowanie dużej imprezy i jej zaaranżowanie z rozmachem. Jednak nawet kameralne imprezy o charakterze biznesowym i osobistym wymagają profesjonalnego cateringu. Następnie podpowiemy w jakich przypadkach i jak dokładnie odbywają się poza obiektem bankiety, bufety, przerwy kawowe i koktajle.
Bankiet

Bankiet wyjazdowy to najpopularniejszy format imprez prywatnych i firmowych. Na takim przyjęciu wszyscy goście siedzą w zarezerwowanych dla nich miejscach, zimne przekąski i sałatki są już na stołach. Obsługę gości przejmują kelnerzy. To oni serwują napoje i serwują gościom gorące dania i desery.
Bankiet możesz zorganizować w dowolnym miejscu o wystarczającej przestrzeni: w sali bankietowej, restauracji, wiejskiej rezydencji lub letnim namiocie.

Uroczysta kolacja

Główna różnica między uroczystą kolacją a bankietem polega na tym, że goście zasiadają przy serwowanych stołach, ale główne dania przygotowywane są w ich obecności. Tak więc ten format cateringowy jest uważany za bardziej uroczysty. Zmiany dań podczas obiadu następują jedna po drugiej, a gościom proponujemy do 2 dań w każdej porcji. Ponieważ nie ma potrzeby dodatkowego miejsca na przekąski i sałatki, firmy cateringowe oferują do wynajęcia stoły o mniejszej średnicy. Środek blatów wypełniają dekoracje: kompozycje kwiatowe, świece, dekoracje tematyczne. Aby obsłużyć gości, trzeba przyciągnąć więcej kelnerów, dlatego ten format wybierają zamożni klienci i duże firmy, które mogą sobie pozwolić na wysokie koszty.

Bufet

Powodów, dla których warto zorganizować stół bufetowy jest jeszcze więcej. Ten format ze swobodną obsługą dobrze wpisuje się w ramy wydarzeń biznesowych, imprez firmowych i afterparty. Główną różnicą między bufetem a bankietem jest brak miejsc siedzących dla gości w tradycyjnym tego słowa znaczeniu. Uczestnicy wakacji swobodnie poruszają się po sali, rozmawiają i próbują różnorodnych przekąsek. Goście są również odpowiedzialni za obsługę sami: zabierają jedzenie z linii bufetowych, a szklanki z przydzielonych im stolików. Zadania kelnerów sprowadzają się do nalewania alkoholu i sprzątania brudnych naczyń. Mobilność stołu bufetowego pozostawia ślad w menu. Wszystkie dania przygotowywane są w kompaktowym formacie, dzięki czemu można je spożywać bez użycia sztućców.
Z tych powodów stół bufetowy jest uważany za doskonałe rozwiązanie, jeśli wolna przestrzeń jest ograniczona, a liczba gości jest duża. Standardowy czas imprez to 2-3 godziny.

Przerwa na kawę

Przerwa kawowa to krótka przerwa na posiłek pomiędzy częściami głównego wydarzenia: spotkaniem biznesowym, konferencją czy seminarium. Uczestnikom podawane są soki i woda mineralna, herbata i kawa. A dla nich - ciastka, owoce, miniaturowe przekąski.

GRILL

BBQ to impreza plenerowa skupiona wokół grillowania mięs i warzyw. Piknik jest często rozciągnięty na cały dzień, przynajmniej tak było w Ameryce. Okazją do grilla są zarówno oficjalne, jak i prywatne święta. Jeśli pogoda zawiedzie, eksperci łączą kilka formatów cateringowych. Dlatego obecność niezawodnego schronienia na wypadek deszczu (weranda, taras, namiot) jest obowiązkowa przy organizacji grilla. W menu dominują proste dania mięsne, rybne i warzywne.

Bar koktajlowy poza obiektem

Jeśli celem wakacji jest komunikacja, a nie traktowanie uczestników, często dokonują oni wyboru na rzecz baru koktajlowego poza siedzibą. Menu oparte jest o modne autorskie koktajle, domowe lemoniady, koktajle i likiery. Punktem kulminacyjnym imprezy jest jasny pokaz barmański.

Stacje animacji

Stacje animacji nazywane są gotowaniem na oczach gości. Interaktywne podejście staje się dodatkową zaletą formatu. Interesujące dla gości jest spróbowanie jedzenia „spod noża” i przyłączenie się do barwnej akcji. Wszystkie stacje animacji są podzielone na dwa typy:
1. proste jedzenie jest krojone i podawane na oczach gości;
2. każde danie przygotowywane jest indywidualnie dla gościa.

Proste animacje obejmują carving (krojenie i podawanie mięsa z sosami), stację serów i lodziarnię. Trudniej jest zorganizować z gośćmi przygotowanie makaronu, risotto, jagnięciny na rożnie, grilla i zupy rybnej. Zestaw naczyń do animowanego show ogranicza się jedynie do fantazji cateringu.

Stół deserowy

Największą dystrybucję otrzymała dzięki weselom i przyjęciom dziecięcym. W firmie cateringowej możesz zamówić batonika jako osobną opcję lub dodatek do wieloformatowego menu cateringowego. Na słodki stół wybierane są porcjowane desery, które można jeść bez sztućców. Są to babeczki, kosze z owocami, pianki, ciasteczka. Do dekoracji stołu służą kwiaty i figurki tematyczne.

Dostawa jedzenia

Dostawa jedzenia bez obsługi to podstawowa oferta każdej firmy cateringowej. Najczęściej wybierają go klienci prywatni, gdy w krótkim czasie trzeba nakryć bogaty stół, a nie ma czasu na przygotowania, a także budżetu na zorganizowanie wspaniałego bankietu.
W przeciwieństwie do dowozu, catering oferuje bardziej zróżnicowany wybór i dobrą jakość dań. Ponadto w razie potrzeby można wypożyczyć porcelanę, sztućce i szklanki. Po zakończeniu wakacji wróci po nich kurier cateringowy.

Wydarzenia wieloformatowe

Wydarzenia wieloformatowe to takie, które obejmują kilka rodzajów usług w ramach jednego wydarzenia. Powodem ich organizowania stają się zazwyczaj konferencje biznesowe, wystawy i fora. W takim przypadku dzień zaczyna się od śniadania. Potem następuje kilka przerw na kawę, potem stół bufetowy lub lunch. Uroczystość kończy się wspaniałym bankietem.

Ze względu na złożoność organizacji tego typu imprez należy zaufać profesjonalnym firmom cateringowym, które potrafią skomponować różnorodne menu, obfite poczęstunki oraz zapewnić gościom najwyższy poziom obsługi.

Streszczenie

Catering to usługa cateringu poza obiektem, świadczona przez profesjonalną firmę cateringową lub restaurację. Główne formaty cateringowe to dostawa jedzenia, przyjęcie w formie bufetu, bankiet, uroczysta kolacja, przerwa kawowa, stanowisko animacyjne, off-site cocktail bar oraz imprezy wieloformatowe.
Home PL Blog Food & Restaurant Back
+
Add New Ad
for Free

Facebook Twitter Instagram
About Us Contact us Support
Privacy Agreement Blog
PriceBye © 2021
pricebye.com
Rights reserved