PriceBye
liked
liked
♡
+ Add New Ad
for Free
Get service, then Pay

Jak Usunąć Lakier Hybrydowy z Paznokci w Domu?Lakier hybrydowy to jeden z najbardziej pomysłowych wynalazków branży kosmetycznej, a jego status jest całkiem uzasadniony. Manicure utrzymuje się na paznokciach od 2 do 4 tygodni, w zależności od tempa wzrostu paznokcia i jakości powłoki. Wydawałoby się, że o wiele trudniej jest nałożyć i dokładnie naprawić żelowy lakier, niż usunąć resztki tego piękna. Ale nie wszystko jest takie proste.
Jakie trudności napotykasz podczas samodzielnego usuwania lakieru żelowego w domu, gdy nie można skontaktować się z mistrzem? Co jest lepsze i jak prawidłowo usunąć powłokę bez uszkadzania paznokci? Następnie opowiemy Ci o narzędziach i sposobach samodzielnego usuwania lakieru żelowego w domu - przeczytaj uważnie.

• 1. Bezpieczne usuwanie lakieru żelowego płynem i folią
• 2. Jak usunąć żel do polerowania za pomocą urządzenia?
• 3. Jak usunąć żel do polerowania za pomocą pary i ciepła?

1. Bezpieczne usuwanie lakieru żelowego za pomocą płynu i foliiBędziesz potrzebować:
• płatki kosmetyczne;
• płyn do usuwania lakieru żelowego (można go również zastąpić zmywaczem do lakieru, najlepiej bez acetonu);
• metalowa szpatułka;
• polerować i piłować;
• zapięcia (można użyć zwykłej folii spożywczej, gotowych owijek foliowych lub silikonowych zacisków);
• olejek lub krem ​​do nawilżenia skórek.

Ta metoda polega na użyciu standardowego zestawu do manicure, więc uzbrojony we wszystko, czego potrzebujesz, możesz rozpocząć proces.

Krok 1. Usuń górną warstwęNajlepiej zrobić to za pomocą piły lub polerki o ziarnistości 180-240. Piłowanie wierzchniej warstwy pozwala zmywaczowi na szybsze i głębsze nasączenie lakieru żelowego oraz ułatwia odklejenie powłoki z płytki paznokcia. Unikaj przy tym silnego nacisku na płytkę paznokcia, aby nie dosięgnąć pączka do naturalnego paznokcia. Wystarczy usunąć błyszczącą warstwę wierzchu. Ten krok znacznie przyspieszy i ułatwi proces usuwania.

Krok 2. Owiń paznokciePo zdjęciu wierzchu weź wacik, pokrój go na małe kawałki wielkości płytki paznokcia. Zwilż każdy zmywacz (zmywacz do paznokci), nałóż na paznokcie i zawiń.

Do tej procedury należy używać produktów bezacetonowych. Jest delikatniejszy, nie przypala i nie wysusza skóry i płytki paznokcia. Dzięki wstępnemu przecięciu wierzchniej warstwy płyn dobrze radzi sobie ze zmiękczaniem lakieru żelowego, ale czyni go bardziej miękkim.

Jako utrwalacz nadają się foliowe, wielokrotnego użytku plastikowe lub silikonowe nakładki do usuwania lakieru hybrydowego. Istotą tych urządzeń jest jedno - mocno docisnąć zmywacz do paznokcia. Pozostaw paznokcie na 10-15 minut.

Jeśli przykleisz folię błyszczącą stroną do środka, proces przyspieszy, a lakier znacznie lepiej się rozpuści. Najważniejsze, aby nie przesadzać z produktem na palcach, aby nie uszkodzić paznokci i nie wysuszyć delikatnej skóry wokół nich. Jako alternatywę dla folii można zastosować „szkło do usunięcia”. Do środka wkładamy gąbkę lub kawałek pianki nasączony zmywaczem, następnie zanurzamy po kolei każdy palec i dobrze go przewijamy, aby usunąć lakier z brzegów paznokcia.

Krok 3. Usuń resztki lakieru.Gdy płyn zmięknie żel do polerowania, usuń folię bez rozwijania i lekkiego przewijania. Możesz więc usunąć część powłoki dekoracyjnej. Usuń pozostałości metalową szpatułką do manicure. Przejdź od wolnej krawędzi do łożyska paznokcia, delikatnie, bez wysiłku i nacisku.

Jeśli stwierdzisz, że baza nie rozpuściła się, powtórz krok 1, ponownie nasączając paznokcie preparatem bezacetonowym i usuwając resztki narzędzia.

Po usunięciu należy delikatnie wypolerować paznokcie. Można to zrobić zwykłą polerką o średniej twardości (ziarno 240-400) lub elektrycznym pilnikiem do paznokci. Za pomocą różnych nasadek piła elektryczna pomaga szlifować paznokcie do idealnej gładkości, usuwać wszelkie nierówności i sztywność, nadać im kształt i zdrowy połysk. Tak wygodne urządzenie możesz kupić online w dobrej cenie, z cash backiem i dostawą do drzwi. Jeśli chcesz dać odpocząć paznokciom i nie zamierzasz nakładać świeżej powłoki dekoracyjnej lakieru lub lakieru żelowego — to powinno przebiegać w jednym kierunku wzdłuż wzrostu paznokcia, od podstawy naskórka do końcówki. Najważniejsze to nie ciąć, obserwować grubość naturalnego paznokcia i zwracać szczególną uwagę na końce. Ten etap pozwala na usunięcie nadmiaru i wygładzenie powierzchni paznokcia.

Jeśli zamierzasz nałożyć nowy lakier hybrydowy, to świeżą powłokę można wykonać zarówno samodzielnie (do tego można kupić lakiery żelowe i lampy LED do suszenia paznokci), jak i od mistrza.

Aby nie cierpieć, możesz wykonać oba zabiegi — manicure higieniczny i nałożenie lakieru żelowego — w salonie. Klasyczny french manicure w salonach będzie Cię kosztował mniej niż paznokcie hybrydowe, a przy rabatach zapłacisz znacznie mniej, w dodatku często w tej cenie jest pedicure.

Krok 4. Nawilżaj!Podczas usuwania lakieru żelowego naskórek sięga przynajmniej płytki paznokcia. A ponieważ skóra w tym obszarze jest cienka i delikatna, pominięcie tej procedury byłoby prawdziwym przestępstwem.

Na zakończenie zabiegu użyj zwykłego kremu do rąk i paznokci oraz specjalnego olejku do skórek. Nakładaj produkt pielęgnacyjny delikatnymi ruchami na skórki i płytkę paznokcia, aby nawilżyć i zapewnić regenerację po usunięciu. Możesz również umówić się na prawdziwy zabieg spa dla siebie i swoich palców, wykorzystując świece masujące do manicure, które zawierają olejki eteryczne i roślinne. Stosowanie ich jest bardzo proste: wystarczy zapalić knot, poczekać, aż świeczka lekko się rozpuści, a następnie nałożyć krople olejku na paznokcie i okolice ich.

Te, podobnie jak wiele innych produktów pielęgnacyjnych, możesz kupić na z doskonałym cash backiem, który możesz wykorzystać na kolejne zakupy czegokolwiek na stronie.
Na filmie wyraźnie widać procedurę usuwania lakieru żelowego za pomocą folii

2. Jak usunąć żel do polerowania za pomocą urządzenia?W przeciwieństwie do poprzedniej metody będziesz potrzebować maszyny do manicure-frezarki. Do usuwania sztucznych paznokci żelowych lub akrylowych często stosuje się metodę sprzętową. To samo dotyczy lakieru hybrydowego, zwłaszcza jeśli jednocześnie wzmocniłeś paznokcie pudrem akrylowym. Przy tak mocnej powłoce płyn bezacetonowy może nie zadziałać, a Ty ryzykujesz usunięcie go wraz z cienką wierzchnią warstwą naturalnego paznokcia, przez co płytka będzie miękka i słaba.

Wygodne w użyciu urządzenie pozwala szybko i delikatnie usunąć sztuczne paznokcie, lakier hybrydowy, żel, puder akrylowy lub akrylowy, suchy manicure i pedicure higieniczny. To prawdziwe znalezisko dla alergików i osób o bardzo wrażliwej skórze, ponieważ ta metoda nie wymaga użycia płynów do usunięcia.

Należy jednak pamiętać, że usuwanie lakieru żelowego, a ponadto paznokci żelowych lub akrylowych za pomocą frezu, nie jest zbyt wygodne. Ale jest to możliwe. Aby nie uszkodzić paznokci i prawidłowo usunąć lakier żelowy za pomocą maszyny do pisania, postępuj zgodnie z zaleceniami:

• Wybierz optymalną prędkość: jeśli po raz pierwszy lub niezbyt często próbujesz usunąć żel do polerowania za pomocą frezarki, niskie i średnie prędkości pozwolą Ci lepiej kontrolować ruchy. Ale w przyszłości lepiej jest zwiększyć prędkość, aby usunięcie powłoki było bardziej skuteczne. Aby uzyskać najlepsze rezultaty, będziesz potrzebować frezów z dyszami diamentowymi i ceramicznymi – to materiały, które najlepiej radzą sobie z usuwaniem powłoki żelowo-lakierowej.
• Ruchy wykonywane frezem powinny być płynne, gładkie i miękkie, nie chaotyczne, nacisk na końcówkę nie powinien być mocny i równomierny, aby na powierzchni gwoździa nie powstawały dziury. Przejdź od naskórka do czubka paznokcia.
• Pamiętaj o przesuwaniu bocznych rolek podczas obsługi trudno dostępnych obszarów płytki paznokcia, aby uniknąć uszkodzeń i dyskomfortu. Resztki lakieru żelowego w okolicach łuku paznokcia oraz po bokach usuwamy delikatnymi okrężnymi ruchami od prawej do lewej.
• Dotarł do bazy — zatrzymaj się, nie wchodź dalej, aby nie uszkodzić samej płytki paznokcia (uszkodzenie paznokcia powoduje, że jest on łamliwy i podatny na choroby grzybicze). Dokładnie obejrzyj gwóźdź po każdym ruchu frezem, aby upewnić się, że nie usunięto bazy – na płytce paznokcia musi pozostać cienka warstwa powłoki.

Jako alternatywę dla domowego usuwania lakieru zalecamy nie oszczędzać na sobie, ale oszczędzać dzięki rabatom. Przedłużanie paznokci lub manicure z powłoką szelakową i malowaniem w salonie. Dzięki szerokiej gamie ofert w dobrej cenie otrzymasz nie tylko wysokiej jakości usługę kosmetyczną z rabatem do 90% i fantastycznym rezultatem, ale także znajdziesz mistrza, do którego chcesz wrócić. Jeśli nadal zamierzasz usuwać lakier hybrydowy w domu, pamiętaj o przestrzeganiu zasad, które pomogą uniknąć poważnych błędów podczas tej procedury.

3. Jak usunąć żel do polerowania za pomocą pary i ciepła?Z mniej popularnych sposobów usuwania lakieru jest usuwanie za pomocą specjalnej kąpieli do paznokci. Mechanizm jest dość prosty: do urządzenia wlewa się zmywacz, trzeba włożyć palce w specjalny otwór, a dzięki parowaniu parowiec zmiękcza lakier, po czym wygodnie jest go usunąć za pomocą skrobaka. Przed usunięciem zalecamy natychmiastowe nałożenie na skórę przy paznokciu odżywczego kremu lub olejku do rąk, aby złagodzić agresywne działanie zmywacza.

Z tej samej serii jest jeszcze jeden poręczny sposób gotowania na parze, który możesz samodzielnie odtworzyć w domu. Będziesz potrzebować:
• dwa zbiorniki (1 litr i 0,5 litra);
• zmywacz do lakieru;
• piła;
• skrobak.

Na początek wyczyść górę pilnikiem lub polerką. W dużym pojemniku zalać gorącą wodą, w pojemniku nieco mniejszym - płyn do usuwania bez acetonu. Włóż mały pojemnik do dużego (aby woda nie wylała się do małego), włóż ręce do zmywacza, który jest rozgrzany ciepłem z wody i trzymaj przez około 10 minut. Gdy lakier stanie się miękki i popękany, usuń resztki patyczkiem.

Zasada działania tej metody przypomina kąpiel wodną, ​​tylko w naszym przypadku stosuje się ciepłą wodę bez dalszego podgrzewania. Ta metoda jest idealna dla tych, którzy obawiają się kontuzji podczas usuwania sprzętu. Ale osoby z nadwrażliwością na składniki zawarte w zmywaczu nie powinny eksperymentować z parowaniem, aby uniknąć poparzeń.
Home PL Blog Beauty & Spa Back
+
Add New Ad
for Free

Facebook Twitter Instagram
About Us Contact us Support
Privacy Agreement Blog
PriceBye © 2021
pricebye.com
Rights reserved