PriceBye
liked
liked
♡
+ Dodaj Nowe
za Darmo


Майстер-клас олійного живопису для початківцівНавчіться писати картини маслом на полотні.

У наш час багато людей намагаються урізноманітнити свій вільний час і знайти щось нове. Для цього вони придумують різні захоплення і хобі. Найпопулярніші з них - рукоділля, музика і живопис. Останній відмінно підійде людям, які не знайшли себе в інших видах мистецтва і творчості. Якщо ви один з них, спробуйте малювати маслом. Новачкам це справа може здатися складним, але, дотримуючись всіх порад і прийомів, ви зможете оволодіти ним і домогтися гарних результатів.

Підготовка до роботиПеред тим, як освоїти покроковий майстер-клас олійного живопису для початківців, потрібно правильно вибрати інструменти і матеріали для роботи. Від цього буде залежати якість і привабливість вашого проекту.

Вибір фарбЩоб почати підготовку до малювання, потрібно вибрати правильні кольору. Завдяки їм можна підкреслити окремі деталі образу і надати йому закінчений вигляд. Для своєї роботи художники використовують такі види фарб: У графіку використовуються гуаш і акварель, а в живопису масло, акрил і темпера. Для новачків найкраще використовувати масляні фарби. Їх легко знайти в спеціалізованих магазинах, а також з ними простіше працювати.

Кожен художник вибирає свій стиль, якому слід в процесі створення всіх образів. Олійні фарби можна наносити як в пастообразном (нерозбавленому) вигляді, так і в рідкому (з додаванням розчинника). Практикуючись з різними техніками нанесення, ви зможете знайти кращий і найбільш зручний для вас метод. З 15 століття художники всього світу стали використовувати в якості сполучного різні масла (горіхове, лляне, макове). Наприклад, відомий голландський художник Пітер Пауль Рубенс використовував масла, які раніше були загущени і обесцвечени сонцем, а також смоли, які робили його фарбу липкою. В результаті вони дуже швидко сохли і мали хорошу адгезію до полотна. Серед російських художників (Венеціанов, Рубльов, Рєпін, Брюллов, Коровін) особливою популярністю користувалися лакові лаки з різних смол.

Більшість використовуваних масел практично не змінюють колір лакофарбового покриття. При цьому вони дуже довго сохнуть і тверднуть, утворюючи ніжну плівку. З цієї причини картини, написані такими фарбами, вимагають додаткової обробки і догляду. Оптимальний варіант для новачків - використовувати в якості сполучного лляне масло. Фарба з добавкою досить швидко сохне і не вимагає додаткової обробки. Єдиний його недолік - при висиханні надає фарбі світло-коричневий відтінок. Щоб позбутися від цього небажаного поразки, використовуються штучні освітлювачі. Купуючи олійні фарби, в першу чергу звертайте увагу на термін їх придатності. Якщо він вже під кінець або його час закінчується, пропустіть покупку або пошукайте більш «свіжі» припаси. Олійні фарби доступні в широкій колірній гамі. Новачкам в цій індустрії не варто купувати їх все. Досить придбати основні кольори і навчитися працювати з ними. Отримавши певні навички, ви завжди зможете купити відсутній відтінок фарби. Олійні фарби виробляють багато компаній, тому їх ціна варіюється в дуже широких межах. Якщо ви тільки робите перші кроки в освоєнні живопису, найкраще відмовитися від дорогих варіантів і віддати перевагу більш простим і дешевим.

Вибір розчинникаКупівля розчинників також дуже важливий при підготовці до роботи. При копіюванні матеріалів може пошкодити фарби і зробити їх непридатними для забарвлення. Найчастіше використовуються для розведення фарб: Підготовка підстави Перш ніж приступити до вивчення майстер-класу олійного живопису для початківців, необхідно правильно вибрати і підготувати основу, на яку буде наноситися фарба. Роботи можна проводити на таких поверхнях: полотно; дерево; Скло; картон; метал; папір. Кожну з цих баз необхідно попередньо заґрунтувати. Це потрібно для того, щоб фарби краще прилипали до поверхні і трималися на ній. А також грунтовка запобігає розтріскування і усадку нанесеного шару фарби. Відібрані і підготовлені полотна розтягуються на підрамнику (дерев’яній рамі) або прикріплюються до щільного картону. Важливий критерій при виборі полотна для роботи - його зернистість. Якщо ви збираєтеся наносити фарбу у вигляді пасти, то кращим варіантом для вас буде грубозерниста поверхню, якщо «тонка» - дрібнозернистий полотно. Новачкам краще вибрати щось середнє, а потім перейти до своїх вподобань. Купити готову основу можна в будь-якому магазині, що спеціалізується на продажу малярних матеріалів. Найдешевший варіант - грунтований картон. Цей та інші види підстав можна придбати не тільки в магазині, але і замовити в Інтернеті.

Підготовка кистіДля повноцінного вивчення майстер-класу по олійного живопису потрібно підготувати кисті. Вони зроблені з щетини, натуральної або синтетичної.

За формою вони поділяються на:
Плоский . Ці кисті використовуються художниками для малювання великими мазками на великих площах полотна. Круглі кисті. Вони необхідні для промальовування невеликих частин малюнка.
Віялоподібний . Ці кисті ідеально підходять для створення плавних переходів кольору. Кисті можна знайти в будь-якому спеціалізованому магазині або відділі. Їх ціна безпосередньо залежить від якості виготовлення і дорожнечі використовуваного матеріалу.

Для новачків підійдуть найпростіші варіанти. При правильному догляді вони можуть тривати місяцями. Щоб продовжити їхнє життя, мийте їх після кожного використання. Спочатку їх миють будь-яким розчинником, а потім промивають звичайним милом. Якщо фарба на кисті вже висохла, перекладіть її в ємність зі скипидаром і потримайте там кілька хвилин. Потім його промивають розчинником і господарським милом. Чисті кисті сушать в горизонтальному або вертикальному положенні. В процесі навчання малюванню олійного живопису для початківців поетапно використовуються наступні види кистей: Синтетична кисть для дрібних деталей, віялова кисть (забезпечує плавні переходи кольору) і кілька плоских кистей.

Змішування фарбМастихін - це інструмент, який використовується для змішування фарб і усунення дефектів. Для новачків оптимальним варіантом буде придбання інструменту для малювання в формі ромба із закругленою палітрою. Піддон для фарб і робоче місце - Палітра, призначена для змішування фарб різних кольорів. Ви без зусиль знайдете це виріб в будь-якому художньому магазині або зробите його самостійно зі шматка пластика або скла. Палітру слід очищати після кожного використання. Якщо не хочете витрачати на це час, можна використовувати будь-який картон або розрізаний пакет соку або молока. Щоб отримати максимальну віддачу від вашого малюнка, важливо вибрати правильне місце для роботи.

Природне освітленняНайкраще малювати при денному світлі. Якщо такої можливості немає, постарайтеся якомога краще висвітлити робочу поверхню. Слідкуйте за тим, щоб лампи не іскрили картину і не заважали творчому процесу. При виборі кімнати слід віддавати перевагу тим, які знаходяться якнайдалі від спальні, дитячих і домашніх ігрових кімнат. Приміщення необхідно добре провітрювати, так як при експлуатації використовуються матеріали з неприємним запахом. У приміщенні не повинно бути занадто вогкості і пилу.

Виберіть полотноЗазвичай вони лляні або бавовняні. Бавовняне полотно дешевше і простіше в зверненні. Льон може бути дрібнозернистим, відповідним для переписування дрібних деталей, і грубозернистим, на якому добре відбивається текстура (наприклад, камені, море). Замість традиційних для роботи також використовують полотно, фанеру, ДВП, метал. Можна використовувати папір, але міцністю вона не буде відрізнятися. Дешевший полотно - це художній картон. Він тонкий і зручний в транспортуванні, його розміри не перевищують 0,5 х 0,7 м. Полотно на підрамнику дорожче і важче, але більше - до 1,2 х 1,5 м. Разом з полотном придбайте всі необхідні аксесуари: олійні фарби , ґрунтовку, клей, закріплювач, палітру, пензлі, шпатель, мольберт. Якщо ви робите малюнок на папері, а потім переносите його на полотно, вам знадобиться чистий папір (ви можете використовувати кальку)

Склейте і заґрунтуйте полотно, потім дайте йому висохнути. Робиться ця операція для того, щоб фарба не зруйнувала його і добре лягала на полотно. Причому все буде залежати від техніки виконання. Якщо зображення маленьке, а досвіду створення зображень ще мало, спробуйте техніку за один прийом (alla prima). Це означає, що фарбування повинна бути завершена за один або кілька проходів, але до того, як фарба висохне. Час висихання олійної фарби становить приблизно 3 дні, в залежності від товщини шару. Зображення придбає ті тони і кольори, які ви створюєте шляхом змішування. Додаткові кольори можна отримати завдяки видимої грунті. Саме зображення буде все яскравіше і яскравіше. Зазвичай художники використовують техніку багатошаровості: вона розкриває всі можливості олійного живопису. Суть його в тому, що автор картини ділить свою задачу на кілька підзадач, які потім виконує на різних рівнях. Спочатку створюється перший тонкий шар, який називається «подмалевок». Для його виконання фарби розбавляють. Подмалевок допомагає визначити композицію, тон, форму, тіні і світлотінь. Крок за кроком художник крок за кроком переписує деталі, тонкощі форми і кольору, фактуру. Останні шари додають лляне масло для додання кольору насиченості і стійкості. Після висихання фарба покривається лаком. Тривалість цього періоду залежить від товщини шарів і становить в середньому 6-12 місяців.

Потребує увагиПеред нанесенням масла ознайомтеся з складом і правилами змішування кольорів. Попрацюйте аквареллю та гуашшю, щоб зрозуміти це. Техніка масла ближче до гуаші - зображення щільні, непрозорі. Ще простіше опанувати мистецтво малювання - займатися в групі або індивідуально у досвідченого майстра.

Корисні порадиНе купуйте дорогі матеріали для перевірки пера в олійного живопису. Робота в цій техніці вимагає необхідної підготовки, навичок і терпіння. Переходьте від простого до складного. Малюнок олівцем потрібно наносити обережно, щоб основа не потріскається. Підстрахуватися можна, завдавши ще один шар тонального крему. При використанні багатошарової техніки пам’ятайте, що кожен шар повинен мати однакову товщину або бути більше попереднього. Інакше масло лопне. Зачекайте, поки висохне попередній, перш ніж переходити до наступного шару. Якщо результат вам не подобається, акуратно видаліть невикористовуваний шар, поки він не висохне, або нанесіть зверху ще один шар.


Загальноприйнятою техніки олійного живопису не існуєЯк навчитися малювати олійними фарбами? Багато починаючі художники намагаються знайти відповідь на це питання. Існує думка, що полотна, виконані в якийсь техніці, прості у виготовленні, а інші ні. Той чи інший метод роботи підходить людям, які тільки починають знайомство з живописом. Однак саме такий підхід до і процесу відрізняє любителів. Професіонали знають, як складно створити картину маслом. Досвідчені майстри вивчають мистецтво олійного живопису кілька років.

Новачків чекають на кожному етапі складності: процес може здатися їм занадто складним, а численні коригування розбудують тих, хто звик швидко і легко добиватися результатів. Але можливості, які пропонує ця чудова техніка, заслуговують тренування. Ви можете створювати красиві і ніжні етюди, етюди в пастельних тонах або на виразних і мальовничих полотнах. Переливаються кольору і гра світла зроблять вашу роботу справжнім шедевром. Багато любителів образотворчого мистецтва намагаються писати маслом, але не всі можуть освоїти метод, що вимагає копіткої роботи і віднімає у молодого художника багато часу. Але якщо ви вирішили приступити до занять, наберіться терпіння і будьте готові до прикрих помилок. Пам’ятайте: всі великі майстри пройшли шлях виправлень і поліпшень, але жоден з них не залишив своє ремесло через виникаючих труднощів.

Що зробити починаючому художнику в першу чергу?Купити фарби. Вибрати їх - непросте завдання для новачка. Вважається, що найкраще придбати комплект фарб. Не бійтеся, що вам не вистачить, беріть тільки ті набори, які вам потрібні для роботи над зображенням. Білі і жовті фарби швидко закінчуються: купуйте їх у великих тубах. Візьміть 2-3 зразка: таким чином ви забезпечите себе необхідним запасом креслярського матеріалу.

Багато художників вважають, що на полотно найкраще наносити фарби преміум-класу. Вони набагато дорожче інших зразків, представлених в спеціалізованих магазинах, відрізняються яскравими квітами і хорошою консистенцією.

Які фарби купити?білий; жовтий; синій; умбра натуральна; золота охра; червоний, чорний або світлий кадмій; зелений; ультрамарин, неаполітанський або індійський жовтий.

Які кисті купити?Кисті - незамінний інструмент при малюванні. Як не загубитися в існуючій різноманітності матеріалів? багато хто вибирає штучні зразки: такі вироби довговічні і добре справляються з впливом миючих розчинників і фактурою фарби; Кисті з натуральної щетини не підходять для олійного живопису і повинні використовуватися для інших технік. Також потрібно купити лаки і спеціальне масло, яке зробить фарбу більш текучої, а її нанесення на полотно буде зручним і легким. Полотно для роботи не повинен вбирати багато вологи. Найчастіше для кожної техніки розпису вироби вибирають з наступних матеріалів: Бавовна, конопля (відмінно підходить для малювання ескізів); поліестер, картон, дерево, метал. Будь ласка, уважно перевірте полотно перед покупкою. Не беріть зразок з тисненням, якщо з нього стирчать нитки, а на поверхні є вузли і нерівності.

Матеріали закуплені і можна сміливо приступати до роботи.

Як правильно почати малювати олійними фарбами на папері й полотні?Професійні поради допоможуть повірити в себе і наблизитися до майстерності відомих майстрів. Не забувайте про щоденні тренування, і ваші картини стануть унікальним твором мистецтва. Перший етап в роботі будь-якого художника: підготовка композиції і промальовування контурів представлених предметів. Вугілля найкраще підходить для першого дотику до полотна. Проведені їм лінії легко видаляються ганчіркою. Однак ескіз потрібно закріпити: обвести олівцем або графітом, покрити фарбою, змішаною зі скипидаром. Пишіть, а не малюйте.

Чи варто змішувати різні відтінки і використовувати індивідуальну основу?Не вибирайте легкий спосіб покрити полотно одним тоном. Навчіться змішувати кольору і створювати тонкі акценти. Запам’ятайте парні відтінки, які разом створюють новий колір.

• червоний + жовтий = оранжевий;
• червоний + синій = фіолетовий;
• синій + жовтий = зелений;
• фуксин + синій = темний і насичений відтінок.

Не бійтеся змішати всі кольори, щоб побачити, яким буде результат. Прагніть до земляних і приглушеним відтінкам; це ті кольори, які вам знадобляться для пейзажів. Освітлити відтінки білим. Малюйте, розміщуючи кольорові плями на полотні і працюючи над ними, порівнюючи кольору. Почніть з яскравих місць. Встановіть баланс між приглушеними і яскравими квітами. Вивчіть зміна кольору в природі. Без постійного спостереження за навколишнім світом ви не помітите тонких переходів і постійних змін гами, які доведеться переносити на зображення. Працюйте в сирому вигляді. Виправляючи допущені помилки, покрийте область полотна новим шаром фарби. Якщо на полотні з’явилися тріщини, а колір тьмяніє, змастити пошкоджені ділянки маслом, не забуваючи видалити зайвий папір.

Як малювати на дереві і ДВП олійними фарбами?Багато художників вибирають для розпису нестандартні основи. ДВП - один з оригінальних матеріалів. Це суміш деревних волокон і клею. Полотно з такого твердого картону надзвичайно важке і міцне. Для малювання по цій підкладці ідеально підходять масляні фарби. Перед початком роботи підготуйте оргалит зашліфувати наждачним папером для гладкості; покрити поверхню масляним лаком; на гофровану сторону нанести кілька шарів водоемульсійною фарби; висушіть полотно і прогрунтуйте його до білого кольору.

Як малювати одночасно акриловими та олійними фарбами?Одна з поширених технік малювання - це використання акрилових і масляних фарб, які наносяться на полотно в певній послідовності. На акрил нанесено масло. Така основа легко замінює підшерсток і добре захищає малюнок від пошкоджень. Ви можете додати в фарбу пісок або дрібні тирсу для чіткого рельєфу. Найпопулярнішим матеріалом для розпису є масляні фарби, в яких використовується рослинне масло. Секрети малювання таким художнім матеріалом від нас не приховують, а навпаки, багато діляться своїм досвідом і пропонують уроки олійного живопису для початківців. Кожен може створити свій шедевр. Це вимагає тільки терпіння і часу! У техніці олійного живопису багато підводних каменів. Таким чином, уроки олійного живопису зможуть поетапно показати вам всі етапи і розкрити секрети.

Важливо пам’ятатиПеред тим, як бігти дивитися майстер-клас олійного живопису , варто купити фарбу і все необхідне для цієї техніки малювання. Почнемо з самого простого.

Масло-барвник. У магазинах можна знайти як окремі туби певних кольорів, так і набори, що містять все, що потрібно художнику. Однак не поспішайте купувати набір, так як краще підібрати кілька окремих ємностей з основними кольорами. Ці фарби будуть якіснішими. Зберіть індивідуальний набір з шести-семи кольорів, з якого ви можете отримати будь-який інший колір.

Кисті. Краще не купувати набір для малювання, в якому є кілька кистей. Вони будуть не найкращої якості. Тому виберіть для себе ті інструменти, які підходять саме вам, і купіть все необхідне. Вибираємо якісні та прості кисті для олійних фарб. На перших порах досить мати кілька кистей різного типу. Наприклад, ви можете вибрати плоску, щетинну або круглу. Потім виберіть розмір кистей. Шпатель Крім кистей, багато художників використовують художній інструмент, наприклад, шпатель. З його допомогою можна легко змішувати кольору на палітрі, а також створювати цікаві об’ємні ефекти на полотні. Розчинник Для розрідження густий олійної фарби. Можна використовувати лляне масло або його похідні.
Супутні інструменти. Початківцям художникам необхідно отримати основу для олійного живопису у вигляді натягнутого полотна, дерев’яної палітри, глечика з водою, фартуха і безлічі старих ганчірок. Не завадить і спеціальний ящик для художнього приладдя.

Картина маслом поетапноІснує два основних типи техніки олійного живопису: живопис а-ля прима і багатошарова живопис. Техніка а ля прима передбачає швидке нанесення фарби на полотно. Не варто спочатку малювати вугіллям або олівцем. Однак малюнок теж створюється поступово, але дуже швидкими мазками. Чим більше фарб в кожній деталі, тим краще! Більш того, вже на наступний день ви можете виправити це і доповнити. Для інших багатошарових технік процес буде довше. Адже така картина матиме кілька шарів, а на повне висихання буде потрібно не менше 3 днів. Обов’язковою умовою цієї техніки є попередній ескіз. Також рекомендується нанести ґрунтовку. Потім можна нанести перший шар фарби. Ця техніка олійного живопису підходить для пейзажів і будь-яких об’єктів природи.

Крок за крокомПеред тим, як приступити до малювання, слід підготувати робоче місце. Адже з в процесі вам знадобиться відразу багато матеріалів та інструментів. Вибираємо місце в кімнаті ближче до природного джерела світла і відчиненого вікна. Адже у масла сильний запах. Накидайте ескіз на полотні олівцем або вугіллям. Намічаємо прості допоміжні лінії для побудови композиції. Малюємо великі деталі і плавно переходимо до дрібних. В цей час подумайте про те, куди буде падати світло і де будуть знаходитися відблиски, півтінь і тінь. Це зробить зображення реалістичним.

Переходимо до підбору кольорів для кожного елемента зображення. Нанесіть на палітру основні кольори, які дадуть нові складні відтінки. Для початківців художників цей момент буде важким, тому що наш мозок трохи по-іншому «бачить» кольори. Наприклад, щоб отримати чисте блакитне небо з хмарами, ви починаєте змішувати фарби на палітрі, а потім розумієте, що це не працює. Адже цей відтінок вийшов набагато яскравіше, ніж передбачалося. Також досвідчені майстри знають, що деталі, пофарбовані в нічний час, матимуть більш темний відтінок і більш насичений колір. Але якщо на полотні придуманий день, предмети будуть яскравими.

Переходимо до фарб. Нанесіть рідку масляну фарбу на перший шар кожного предмета. Для цього використовуємо лляне масло або інший розчинник. Наступні шари можна наносити товстими мазками. Починаємо малювати зручним способом і з використанням технік. Картина маслом на полотні часто рятує початківців художників. Адже якщо ви нанесли не той колір, його легко видалити, так як фарба дуже повільно сохне. Після нанесення першого шару дайте час повністю висохнути перед нанесенням наступного. В основному це займає близько 3 днів. За цей час можна трохи поправити деталі на малюнку або виправити помилки, а може бути, повністю видалити їх вологою тканиною. Шар за шаром ви отримаєте повну картину. Щоб фарба зберегла красу і блиск, її необхідно закріпити лаком. Для цього дочекайтеся повного висихання. Все залежить від кількості шарів на полотні. Покрийте картину лаком, помістіть в рамку і розмістіть на видному місці!

Зараз олійний живопис для початківців поступово переходить на новий рівень, де можна освоювати нові техніки.

Rabaty PL Blog Sztuka i Projektować WsteczFacebook Twitter Instagram
Informacje o nas Skontaktuj się z nami Wsparcie
Poufność Umowa Blog
PriceBye © 2021
pricebye.com
Rights reserved

EN ES RU PL UA

F
F