PriceBye
liked
liked
♡
+ Dodaj Nowe
za Darmo


Види латиноамериканських танцівКілька латиноамериканських танців поділяють спільну історію розвитку від африканських танців рабів. Тоді вони сильно відрізнялись від народних танців бідних європейців. На той час європейці дивились на місцеві танці як на гріховні і спробували припинити громадські та ритуальні танці з невеликою кількістю успіху. В шістнадцятому столітті, Веласко встановив декрет про суспільну заборону на танці, за винятком неділь або свят і тільки вдень. Запальні латиноамериканські танці своїм темпераментом в кінцевому підсумку підкорили серйозну і сувору Європу.

Хіба можна було залишитися байдужим до неймовірного танцю? Пройшло вже чимало часу, а латиноамериканські танці зовсім і не думають поступатися своїми позиціями. Різні танцювальні школи і закликають людей не тільки на заняття, але і на свої знамениті клубні вечірки, де можна успішно застосувати всі навички, які були набуті в танцкласі.

Але як же не заплутатися в різноманітності видів латиноамериканських танців? Давайте спробуємо розібратися разом!

Для початку латиноамериканські танці прийнято ділити на дві групи. До першої відносяться так звані класичні або бальні латиноамериканські танці, таких всього п’ять:

  • самба

  • румба

  • ча-ча-ча

  • джайв

  • пасодобльНавчитися їм можна в школах бальних танців, а згодом можна буде навіть спробувати себе на змаганнях.

Другу групу латиноамериканських танців складають так звані клубні танці. Знання цих танців зробить вас зіркою будь-якої клубної латино-вечірки. Різновидів безліч, але найпопулярніші, безумовно:

  • сальса
  • меренге
  • мамбо
  • бачата


Є деякий аргумент до того, що ці танці кваліфікують як латинський танець, але більшість людей погоджується, що латиноамериканські та карибські танці, типу Самби, Мамбо, Сальси, Ча-ча, Дапса, Тумба, Кумбія, Болеро, Румба і Бачата, вписуються в жанр. Танго і Аргентинське танго іноді вважають латіноамаріканскімі танцями в царстві класів танцю. Болівія має її власні традиції танцю, типу Kullawada, Morenada, Caporales, Llamerada і модного Tinku.

Тепер давайте повернемося до першої групи бальних латиноамериканських танців і познайомимося ближче з її учасниками:

Самба - ця назва, якось само собою, з часом стала додаватися до всіх танців бразильського походження. Наприклад, на бразильському карнавалі теж танцюють самбу, але цей танець по техніці і лексикону дуже далекий від свого бального тезки. Яскрава і ритмічна бальна самба народилася в результаті злиття на бразильській землі африканських танців з іспанськими і португальськими.

Ча-ча-ча - грайливий і кокетливий танець. Він зародився на Кубі на початку 19-го століття і також як багато латиноамериканських танців має африканське коріння. У цього танцю своєрідний ритм - повільно, повільно, швидко, швидко, повільно. І виконюється він з типово кубинським качем в стегнах.

Румба - знаменитий «танець кохання». Походження румби ріднить її з танго, так як витоки обох в кубинському танці з іспанським корінням під назвою хабанера. На початку 19-го століття існувало три різновиди румби, проте найпопулярнішою з них стала румба гуагуанчо. У цьому танці партнер слід за своєю партнеркою, намагаючись доторкнутися до неї стегнами, а дама намагається цього дотику уникнути.

Джайв - самий енергійний, найшвидший і відчайдушний танець латиноамериканської програми. Він зародився в 19-му столітті на південному сході США, і за різними версіями його творцями вважають то африканських емігрантів, то індіанців. Свого часу цей танець запозичив чимало рухів з рок-н-ролу, а іноді навіть позичає у свого «танцювального побратима» і музику.

Пасодобль - іспанський танець, сюжет якого імітує традиційний бій з биком - кориду. Тут партнер - відважний тореро, а партнерка як би зображує його яскраво червону накидку, призначену для дражніння бика. Важлива відмінність пасодобля від інших латиноамериканських танців - це положення корпусу, при якому груди попереду, плечі опущені, а голова жорстко фіксована. Чимало рухів пасодобль запозичив у свого іспанського побратима - стилю фламенко.

Ось ми і розібралися з бальними танцями, а тепер давайте краще придивимося до клубної латини.

Друга група латиноамериканських танців:

Сальса - традиційно саме її вважають королевою клубних латиноамериканських танців. Сальса зародилася на Кубі на початку 20-го століття. Її назва перекладається з іспанського як «соус», і в цьому танці змішалися танцювальні традиції різних країн Центральної та Латинської Америки. І хоча в світі існує безліч різновидів сальси (венесуельська, колумбійська, салса Касіно і ін.) Загальним для всіх цих видів танцю є основною крок, що виконується під чотири ударних ритму.

Меренге - яскравий і енергійний танець родом з Домініканської Республіки. У цьому танці безліч фігур і прикрас, серед яких кругові рухи стегнами, обертання корпусом і рухи плечима в швидкому темпі. Меренге партнери танцюють обнявшись, що додає танцю особливу еротичність.

Мамбо - також має кубинське походження, і його витоки бачать в обрядових танцях. Особливі зміни мамбо зазнає в 40-і роки в результаті злиття афро-кубинських ритмів і джазу. Незабаром танець ставати популярним у всьому світі, його танцюють як в парах, так і сольно і навіть цілими групами.

Бачата - вважається, що це найромантичніший танець клубної латини. Він, як меренге, відбувається з Домініканської республіки. Розрізняють декілька різновидів бачати - бачата Домінікана (багато в чому схожа з меренге), бачата модерну і бачата прибрана (містять в собі елементи європейських і північноамериканських танцювальних стилів).Завдяки фільмам, типу "Брудні танці", "Строгий танцзал," і танцювальному шоу "Танці з Зірками," широкому загалу були представлені деякі з основних типів латинського танцю. Хоча танець має його стандарти, є світ латинського танцю, який продовжує розвиватися поза класики, завдяки постійно змінюваних тенденцій в музиці і танці.

Насправді гамма латиноамериканської хореографії дуже велика, багата і різноманітна. Латиноамериканський танець - це не різновид хореографії а напрямок бальної хореографії яка включає в себе велику кількість танцювальних жанрів, як професійних так і непрофесійних. Професійний клас відноситься до однієї з програм яка має певні зазначені, стандарти, а саме - латиноамериканський стандарт, до непрофесійних відноситься соціальна хореографія.

Крім цього розподілу існує ще один - це парні танці та непарні (соло), кожен з танців може бути як парним так і сольним. Звичайно сказати коли саме виникли сольні латиноамериканські танці неможливо, тому що це не один танець а ціла сукупність їх, тому кожен з них має свою історію виникнення.
Усі види Латиноамериканської хореографії - це усі танці які в неї входять. Якщо говорити про професійну латиноамериканськіу програму то це: ча-ча-ча, румба, самба, сальса, джайв, пасадобль, інколи туди включають танго.
До соціальних латинським танцям відносять: сальса, касино, бачата, Кізомба, аргентинське танго та мілонга. Різниця між цими двома різновидами, як у виконанні (кроках, базі), так і в музичному супроводі. У цих соціальних танцях також проходять фестивалі та змагання, не на тому рівні що в професійних бальних танцях.

Як і хто танцює ті або інші латиноамериканські танці, одяг, музика і де можна відвідати уроки латині?Латиноамериканська програма яка має прописані стандарти повинна їм відповідати, як у виконанні так і в інших аспектах. Професійної латині зазвичай починають займатися діти ще з раннього дитинства, для цього існують певні заклади звані клубами бального танцю, з самого дитинства діти беруть участь в різних змаганнях, і якщо вони не залишають це заняття до дорослого віку то у них є можливість отримати кандидата в майстри спорту, адже цей вид хореографії відноситься до спортивного виду танцю.

У кожного з видів такої хореографії є ​​відповідний костюм, взуття і музичний супровід. Хоча латиноамериканські танці вважаються парними, але бувають і виключення, для того щоб ті танцюристи в яких розпадається пара мали можливість танцювати далі, ввели програму латино-соло, зазвичай її танцюють дівчата, але іноді зустрічаються і юнаки.


Що стосується соціальної латині, то тут дещо простіше, коли то соціальні танці танцювали тільки для себе і свого задоволення, але сьогодні це вже досягло високого рівня в принципі рівень виконання - передбачає, сальси, кізомби та інших видів соціальної хореографії заслуговують щоб їх побачив ширший коло публіки. Тому вже кілька років поспіль організовують змагання та фестивалі з соціальних танців.

Латиноамериканські соціальні танці можна потанцювати і навчитися ним в спеціальних клубах і студіях соціальних танців, які в Україні отримують розвиток. Якщо говорити про одяг в якому танцюють соціальну латину, то там взагалі немає ніяких обмежень, у жінок це можуть бути як штани так і спідниці, сукні, шорти. У чоловіків те саме, взуття підходить від професійних латиноамериканських танців.

Музичним супроводом для соціальних латиноамериканських танців можуть слугувати різні ремікси популярних латиноамериканських треків. З кожним роком все більшої популярності набуває весільна румба, це румба яка виконується під ніжну музику в цьому стилі, адже румба вважається танцем кохання.

Одним з найбільших відмінностей між професійними латиноамериканськими танцями і соціальними є той факт, що соціальну хореографію танцюють тільки дорослі люди, бальні латиноамериканські танці танцюють як дорослі так і діти.

Навчитися бальною латиноамериканській програмі можна в будь-якому віці і навряд чи це все ж буде на високому рівні, на відміну від соціальної латини, соціальні танці - танцюють всі, неважливо від віку, статі та підготовки, зазвичай це дорослі люди, яким подобається танцювати, які люблять таким способом розслаблятися після важкого робочого дня, і які в принципі абсолютно не мають ніякого відношення до професійного світу танцю.

Як професійними латиноамериканськими танціями так і соціальним, важко навчиться вдома, краще цьому навчатись у спеціальних класах.

Rabaty PL Blog Sport i Rekreacja WsteczFacebook Twitter Instagram
Informacje o nas Skontaktuj się z nami Wsparcie
Poufność Umowa Blog
PriceBye © 2021
pricebye.com
Rights reserved

EN ES RU PL UA

F
F