PriceBye
liked
liked
♡
+ Dodaj Nowe
za Darmo


Способи залучення клієнтів | Як привабити клієнтівОсновні способи залучення клієнтів здатні постійно генерувати трафік покупців. Мова в цій статті не піде про багатомільйонні вкладення в рекламу і просування. Ми розповімо, як за допомогою внутрішніх резервів, всього лише перенастроївши систему лідогенераціі, забезпечити безперервний приплив нових клієнтів.

Способи залучення клієнтів


Читайте в статті:
• Способи залучення клієнтів: шукаємо джерела лидов
• Способи залучення клієнтів: визначаємо цільову аудиторію
• Способи залучення клієнтів: аналізуємо природу попиту
• Способи привабити клієнтів: шукаємо точки дотику
• Способи привабити клієнтів: інтригуючи цікавим контентом
• Способи залучення клієнтів: задіємо Інстаграм
• Способи залучення клієнтів: аналізуємо воронку продажів
• Способи залучення клієнтів: управляємо маркетингової лійкою
• Способи привабити клієнтів: придумуємо «знижковий» маркетинг
• Способи привабити клієнтів: запустіть чат-бота

Способи залучення клієнтів: шукаємо джерела лідовОбмірковуєте способи залучення клієнтів або роздумуєте про те, як залучити клієнтів в кафе, а може як залучити клієнтів в ательє одягу? Для будь-якого бізнесу відповідь завжди одина: зрозумійте, що ви можете зробити в наступних 3 напрямках.

1. Нові покупці
Існує величезна кількість способів залучення нових клієнтів. Їх, як мінімум, 3 десятка. Звичайно, багато що залежить від ринку і сегмента. Тому щоб ви не використали - інструменти інтернет-маркетингу, нетворкінг або більш традиційні методи, на зразок, розміщення рекламного оголошення в авторитетному галузевому журналі - у вас повинно з’явиться 3-4 стабільних і ефективних каналів.

2. Поточна база
Якщо за час роботи компанії через неї пройшло чимало людей / замовників, то в руках «золотий» фонд. Вивчайте його. Зазвичай дослідження поточної бази пов’язані з опитуваннями. Іноді звичайного нагадування про себе навіть у непрямій формі, як опитування, змусить покупця згадати про вас. Крім того, працюйте з традиційними способами залучення існуючих клієнтів: програми лояльності, поліпшення продукту, введення нових сервісів, спеціальні пропозиції, знижки, акції.

3. «Повернення» покупців
Робота з «поверненням» покупців - важливе джерело для генерації виручки, але не останнє. Універсальних способів залучення «зниклих» клієнтів не існують. Тут необхідно проявити кмітливість, орієнтуючись на специфіку цільової аудиторії і сфери. Часом досить одного дзвінка від керівника відділу продажів або власника. А іноді потрібно щось більше - нестандартні способи залучення клієнтів: подарунок, акція, знижки.

Способи залучення клієнтів: визначаємо цільову аудиторіюТочне визначення цільової аудиторії це 50% успіху холодного дзвінка менеджера. Для точкового попадання до потрібних людей важливу роль граєвиявлення їх потреб. Складіть мапа цілей та портрет цільової аудиторії.

Зробити це можна як науковим методом за допомогою проведення маркетингового дослідження, так і інтуїтивним. Перший - більш точний, однак він потребує чималих витрат. Як правило, його використовують великі компанії з декількома відділами продажів. Дізнатися про нього докладніше можна під час навчання продажам.
Йдеться про два інструмента: ABCXYZ-аналіз і RFM-аналіз поточної бази з метою з’ясування портрета цільової аудиторії.

ABCXYZ-аналіз
ABCXYZ-аналіз досліджує поточну базу по 2 зрізах: контрагент і продукт. До кожної з цих сутностей застосовується 2 критеріїв: обсяг і регулярність покупок. В результаті буде створено 9 груп, з яких 4 є цільовими, з 1 можна попрацювати в плані поліпшення якості продукту або підвищення лояльності, а інші 4 відкинути, як недоцільні з точки зору ведення бізнесу.

RFM-аналіз
RFM-аналіз також досліджує постійних і «зниклих» покупців за кількома критеріями: recency - давність угоди, frequency - кількість угод, monetary - витрачені суми. Таким чином проводиться сегментація поточної бази по лояльності.
Науковий підхід передбачає певний план дій, який призведе до формування цілої програми зі способами залучення клієнтів.
• Дослідження поточної бази засобами ABC XYZ або RFM-аналізу
• Опис портрета цільової аудиторії
• Сегментація цільових покупців / замовників
Сегментація по асортиментнії матриці всередині багатовимірної системи, яка буде відображати: їх доходи (B2C) або сферу діяльності (В2В), фактори, що впливають на вибір, вік (для В2С) або розмір бізнесу (В2В), географію, ціновий діапазон і т. п.

Поки вам недоступні такі «точні» інструменти, то просто дійте логічно, практичним методом. Другий метод будується за наступним принципом: візьміть всіх клієнтів компанії і відкиньте «поганих». Тобто, тих контрагентів, які відгукуються про компанію негативно, роблять замовлення рідко і на невеликі суми, платять з затримкою і т. п. Взаємодіяти з ними собі дорожче - робота з ними не приносить ні зростання прибутку, ні задоволення.

Способи залучення клієнтів: аналізуємо природу попитуПісля того, як цільова аудиторія визначена, вам необхідно зрозуміти природу попиту на продукт. Від цього буде залежати, як ви будете вибудовувати свою маркетингову стратегію і які способи залучення клієнтів використовувати.
Попит буває 2 видів: прямий і непрямий.

Прямий Попит
Прямий попит характеризується тим, що покупець сам активно шукає продукт. Про це можна судити по тих діях, які людина робить в інтернеті і в звичайному житті. Зазвичай, якщо на продукт є прямий попит, то це легко виявити. Він характерний для зрозумілих і відомих ринків як послуг, так і товарів. Відразу заробити в цих нішах легше. А ось розвернутися і масштабироваться набагато складніше - занадто висока конкуренція. У будь-якому випадку, якщо ви починаєте свій перший бізнес, то краще стартувати саме на «старому» ринку і потім знаходити свої способи оригінального позиціонування для відбудови від конкурентів.

Непрямий Попит
Непрямий попит - трохи складніша історія. Його необхідно формувати. Зазвичай подібну ситуацію можна спостерігати в 3 випадках.
1. Коли ви заходите на старий ринок з новим продуктом,
2. Коли ви заходите зі старим продуктом на новий ринок,
3. Коли ви заходите на новий ринок з новим продуктом.

І якщо ви помилитеся з тим, що пропонуєте аудиторії, то можливо потрапите в ситуацію повної відсутності попиту.

Так чи інакше, доведеться пояснювати споживачеві його неусвідомлені потреби. Дійсно, потенційний покупець може поки просто не знати, що йому щось потрібно. А новий для нього продукт зробить його життя краще і вирішить, якусь «біль». Тому необхідно спочатку протестувати ринок і отримати попередні замовлення.

Як способи залучення клієнтів для продукту з передбачуваним непрямим попитом підійдуть будь-які, які підштовхнуть його до безкоштовного дії в вашу сторону. З цією метою слід:
1. вивчити семантику і статистику запитів в пошукових системах;
2. сформувати унікальну торгову пропозицію;
3. передбачити лід-магніт, який підштовхне користувача до дії: електронна книга, корисне відео, запис на вебінар і т.п .;
4. створити невелику рекламну кампанію з дуже обмеженим терміном дії - не більше тижня;
5. оцінити результати кампанії.

Способи привабити клієнтів: шукаємо Точки ДотикуПісля визначення цільової аудиторії важливо позначити точки дотику з потенційними покупцями. Це може бути організація як власних івентів (конференцій, семінарів, презентацій продукту і т. п.), Так і відвідування подібних заходів партнерів. Серед супутніх інструментів можна назвати розсилку комерційних пропозицій, написання історій успіху і позитивних відгуків про компанії та надаваних нею послуги. До підтримуючих відносяться розробка друкованих матеріалів (буклетів і листівок), реклама і просування, випуск корпоративного журналу, поширення сувенірної продукції з логотипом компанії і т. п.

Як залучити клієнтів на сайтПідійдіть до питання про способи залучення клієнтів більш структуровано. В першу чергу зрозумійте, як залучити клієнтів на сайт. Це дуже важливо в умовах, коли платіжні звички людей зазнають суттєвих змін, і все більше віддають перевагу купувати товари / послуги в інтернеті. Тому попрацюйте на своїм контент-маркетингом.
• Поставляєйте корисний контент на блог і ютуб-каналі з подальшим SEO-просуванням.
• Займіться таргетированной рекламою в соціальних мережах
• Налаштуйте рекламні кампанії в Google
• Освойте емейл-маркетинг
• Організуйте вебінар
• Випустіть серію уроків, якщо продукт складний

Також розгляньте для себе можливості використання продукту в демо-режимі. Це теж непоганий спосіб залучення клієнтів. Наприклад, ви можете вдатися до наступних заходів:
• випустіть лайт-версію;
• відкрийте тимчасовий доступ;
• надайте безкоштовну діагностику, заміри, дизайн-проект і т.п.

Гарні в застосуванні «акції та знижки» способи залучення клієнтів укупі з методикою дедлайнів дають результати. Запропонуйте покупцям, подарунки, дисконт, купони, набори, лід-магніти і обмежте акцію в часі. Маніпуляції на темі грошей і економії завжди дуже дієві.

Звідки брати нові інструменти?
• Шукати - моніторити інтернет, відвідувати галузеві заходи, читати новини.
• Підглянути у конкурентів
• Придумати

Способи привабити клієнтів: інтрігуючим та цікавим контентомКорисний Контент
Ще одним способом залучення нових покупців може бути розсилка корисного контенту. Наприклад, за допомогою створення власного блогу. Періодично наповнюйте його потрібної для покупця інформацією. Дозвольте йому підписатися на розсилку компанії, і, в разі виникнення інтересу до продукту, залишити заявку. Акули світового маркетингу сьогодні називають цей інструмент найефективнішим способом лідогенераціі.

Книга
Серед корисних способів залучення покупців в компанії, що працюють в сегменті В2C і В2B, може стати написання власної книги. Такий продукт, якщо він якісний, може не тільки послужити хорошою рекламою, але і приносити прибуток.

Вебінари
Не варто недооцінювати такий популярний сьогодні інструмент залучення як вебінари. Для компанії-організатора він не несе істотних витрат. До того ж він дозволяє наростити клієнтську базу за рахунок пропозиції слухачам обмежених у часі спецпропозицій і можливостей скористатися послугою зі знижкою. Приємні бонуси, яких завтра може не бути, сподвигнуть слухачів на здійснення покупки.

Ютюб-канал
Створіть ютюб-канал. Як спосіб залучення клієнтів, він стає все більш ефективним. Правда, новачки в відео-блогінгу відразу фокусуються на кількості передплатників. При цьому може постраждати якість. У бізнесі це все одно, що ганятися за виручкою, забуваючи про прибуток. Не попадіться в цю пастку.
Тому ютуб-канал з 10 000 платоспроможних передплатників - це набагато кращий спосіб залучення клієнтів, ніж 1 млн горе-передплатників. Діємо за схемою:
1. створюємо цікавий контент;
2. формуємо якісний постпродакшн (монтаж);
3. займаємося просуванням каналу.

1. Коли ви випускаєте новий ролик, в обов’язковому порядку забезпечте його максимальне просування в соціальних мережах, аж до розміщення платних постів, а також на блозі і сайті в перший же день. Це дуже важливо для пошукача Ютюбі. Тоді відео може потрапити в органічну видачу.
2. Відео повинно мати високий ступень «віральності», або розташовуватися на такому етапі digital-воронки, щоб створювати aha-ефект. «Aha» - вигук, який використовується в англомовному середовищі для вираження задоволення, тріумфу, подиву, що виникають в результаті отримання адекватної й своєчасної інформації.
3. Додайте своєму ролику цінність. За допомогою доступних інструментів ютюб прикріпіть до нього корисний безкоштовний контент, наприклад, у вигляді електронної книги з цікавої людини проблеми.
4. Якщо ви взялися за розкрутк каналу, обов’язково робіть це на регулярній основі. Періодичність повинна бути не нижче одного ролика в тиждень.
5. Пам’ятайте завжди, що особистість і зміст завжди повинні превалювати над технічною стороною питання. Якісний ролик можна зробити малими засобами без спецефектів.

Способи залучення клієнтів: задіємо ІнстаграмОдним з кращих способів залучення клієнтів останнім часом став Інстаграм. Ця соціальна мережа дозволяє збирати ліди з самих різних цільових сегментів. Тому, напевно, підійде і для вашого бізнесу. Відомий інтернет-маркетолог Марія Солодар дала кілька порад щодо ведення аккаунта в Інстаграме.
1. Не женіться за сверхколічеством передплатників. Вам не потрібні всі підряд. Головне це якість лидов, яке визначається зацікавленістю в продукті і платоспроможністю.
2. Починаючи розміщувати пости, які мають фахову спрямованість, враховуйте необхідність персоналізації аккаунта. Вам так чи інакше, якщо ви, звичайно, хочете домогтися видатних результатів, доведеться «засвітити» свою особистість. Люди більше схильні довіряти людині, ніж безликої компанії. Довіра - основа лояльності, яка веде до продажів.
3. Обов’язково користуйтеся колабораціями. Йдеться про просування в інших акаунтах. Часом за це доводиться платити, але результат того вартий.

Способи залучення клієнтів: аналізуємо воронку продажівДумка про те, що для зростання виручки компанії досить просто збільшити кількість скоєних холодних дзвінків в день, не зовсім вірно. Після скоєння холодного дзвінка, співробітнику відділу продажів ще належить презентувати продукт, скласти комерційну пропозицію, договір і т.п. Угода може зірватися на будь-якому з етапів, тому для зростання трафіку важливо проаналізувати проміжні дії менеджерів і скорегувати їх на кожному з етапів.

Способи залучення клієнтів: управління маркетинговою лійкоюДля того, щоб після застосування вищеназваних способів залучення нових клієнт в компанії став постійним, після здійснення операції важливо зробити ще кілька дій:
• Організувати додкові продажі;
• Посадити клієнта на сервісне обслуговування;
• Сформувати лояльність покупця.

Пам’ятайте, що після проведення платежу, взаємодія з клієнтом не закінчується.

Способи привабити клієнтів: придумуємо «знижковий» маркетинг
Ви думаєте, що, вигадуючи способи залучення клієнтів в магазин, особливо в продуктовий, складно придумати щось нове і креативне? Це не так. Потрібно всього лише бачити всі потенційні потоки трафіку і розуміти, що саме хочуть покупці.
Погляд експертів з боку дозволяє розширити арсенал способів для залучення клієнтів.

Способи привабити клієнтів: запустіть чат-ботаЗалученню клієнтів сприяють чат-боти. Це віртуальні програми-помічники, які автоматично відповідають на найбільш поширені питання без участі співробітників компанії. Особливо чат-боти підходять для інтернет-магазинів і сфери послуг.
Крім відповідей на популярні питання, віртуальні помічники можуть записати на прийом, вислати стандартизовану комерційну пропозицію або прайс, розповісти про діючі і майбутні акції та знижки, виставити рахунок, підключити програму лояльності.

Чат-бот може рекомендувати клієнтам якийсь додатковий товар, який можна купити разом з основним, запропонувати пройти опитування і на підставі відповідей запропонувати варіанти вирішення його проблеми.

Крім того, онлайн-помічники можуть забезпечувати сервісну підтримку. Наприклад, простежити за доставкою, відправити інструкцію по збірці і експлуатації.
Ще одна можливість використання чат бота - збір відгуків після покупки.

Rabaty PL Blog Inne WsteczFacebook Twitter Instagram
Informacje o nas Skontaktuj się z nami Wsparcie
Poufność Umowa Blog
PriceBye © 2021
pricebye.com
Rights reserved

EN ES RU PL UA

F
F